Eski telefonlarda oynanan Android oyunları

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

En kolay eski telefonlarda oynanan Android oyunları hangileri diye hazırladığımız yazımız esasında eskiden en zor oyunlar sınıfındaydı. Şimdilerde ise çok eski telefonlarda hangi oyunlar oynanır bunlara cevap oluyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Son dönemde çıkan Android oyunlarının bir çoğunun ortak özelliğinin sinir derecede zor olmasını siz de fark etmişsinizdir. Biz de bu yazımızda size kolay oyunlardan oluşan bir listesi oluşturmayı ve boş vakitlerinizi keyifli hale getirebilecek oyunları bir araya getirmeyi düşünüyoruz.

Bu listeyi hazırlarken ana kriterlerimiz oyunun çok eski dönemlerde çıkmış olması, sinir eden bir yanının olması ve Google Play üzerinde ilgi çekmesi oldu. Bu yüzden oynadığınız ve zor olduğunu düşündüğünüz oyunlar dışında birde kolay olanlara yer verdik. Sizde isterseniz yorum kısmını kullanarak bir liste oluşturursunuz.

En kolay Android oyunları hangileri?

Son dönemde firmaların düşük grafik ve sinir edici oyun konsepti ile çıkardıkları oyunları geçmişte listemize eklemiştik. İşte Google Play üzerinde bulabileceğiniz oyunlar şunlar :

 • Spring Ninja
 • Phases
 • ZigZag
 • Bason X
 • Timberman
 • Flappy Bird
 • Mr Flap
 • Duet
 • Super Hexagon
 • Line Runner 2
 • Hardest Game Ever 2
 • Don’t Touch The Spikes

Eski dönemlerde piyasada oldukça hakim olan Ketchapp firmasının birçok oyununu yukarıda görebilirsin. Bu hem bir çok oyun severin çok sevdiği bir firma olmasından hem de oyunlar denince eskiden sık akla gelen ilk birkaç firmadan biri olmasıyla biliniyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Size önerimiz oyun ve cihaz performans testi yapan firmaların sitelerini incelemeniz olacak.

Oyun seçiminde gerekli testler

Oyunlarla alakalı inceleme videoları bazen yanıltmakta olduğunu düşünüyoruz. İnceleme yapanların birde çok cihazla test etmediğinden dolayı hangi modelin ne gibi performans sağlayacağı net olmuyor. Örnek her iki cihazda donanım olarak birbirine yakın ama kullanılan parçaların markasından dolayı birbirinden daha performanslı çalıştığı oluyor.

Eski telefonda hangi oyunlar oynanır veya eski telefonda hangi oyunu oynarım gibi sorulara yanıt vermeden önce kullanıcının kullandığı telefonun modeli bilinmesi gerekir. Kullanılan RAM, boş alan, işlemci ve GPU gibi donanım parçalarının iyi araştırılması şart.

Eski telefonlarda oynanan
Eski telefonlarda oynanan Android oyunları

Eski telefonlarda hangi oyunlar oynanır şeklindeki sorulara cevap olacak çok sayıda paylaşımı bir çok teknoloji sitesinde göreceksiniz. Önemli olan indirmek için tercih ettiğiniz yerleri güvenirliği. Tabi oyunların uzun zaman güncellenmemesi durumlarının bir sıkıntı doğurur mu bununda araştırılması sağlıklı olacak.

Mobil oyun platformları

Son dönemde artan mobil oyuncu sayısı ile birlikte biz de mobil oyunlar hakkında zaman zaman paylaşımlar yapıyoruz. Dilerseniz oyunlarla alakalı Youtube kanallarını inceleyerek donan veya rahat oynanan oyunları görürsünüz. Son dönemde çıkan oyunlara öncelik vermeye çalışan kanalların eski inceleme videolarını izlemenizi öneriyoruz. Ancak sizden gelen oyun isteklerini de değerlendiriyoruz.

Bu arada sürekli Android oyunlarından söz ediliyor gibi şikayetler oluyor. Lakin iPhone oyun alanında pek Android gibi çeşide sahip değil. Tanıtılan oyunların genelde her iki platformda da olduğunu belirtmek istiyorum. Hangi telefonda oynadığımın bu açıdan çok bir fark yaratacağını düşünmüyorum. Yukarıda da değindiğimiz gibi eğer sizin de bildiğiniz ve listede görmediğimiz son dönemde çıkan ve Android platformuna damgasını vuran zor oyunlardan da söz edersiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir