Facebook, Apple ile rekabet edecek akıllı saat yapıyor

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Sosyal ağ devi ilki akıllı saat pazarına girmeye çalışıyor olabilir. Son yıllarda akıllı saatlere yönelme durumu hem ebeveynler hem çocuklar için önemli olabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook artık sadece bir sosyal medya platformu değil, teknoloji pazarının tüm sektörlerinde önemli hamleler yapıyor. Şimdi, bu aralar akıllı bir aksesuar yapıyor olabilir.

Yaklaşık üç hafta önce Mark Zuckerberg, Facebook’un en büyük rakiplerinden biri Apple olduğunu iddia etti. Bu nedenle, The Information aracılığıyla kaynakların Facebook’un Apple Watch için kendi rakip ürününü yarattığını iddia etmesi çok da şok olmamalı.

Bunu göz önünde bulundurarak, Apple’daki Sağlık Teknolojisi ekibinin yeni araçlar yapıyor olabileceğini öğrendik. Facebook ekibi, saatini gelecek yıl en kısa sürede kullanıma sunmayı hedefliyor, bu da geliştirmenin halihazırda devam ettiğini gösteriyor.

Saat, öncelikle Messenger ile entegre mesajlaşma özelliklerine odaklanacaktır. Aynı zamanda kendine ait bir hücresel bağlantıya sahip olacaktır, bu nedenle mesaj almak (ve muhtemelen göndermek) için akıllı telefonunuzu yanınızda getirmenize gerek kalmayacaktır. Çok faydalı, eğer cihazınız olmadan hızlı bir iş için dışarı çıkmak istediniz.

Messenger ve Instagram arasında iletişimi düşünürsek, saatin mesajlaşma özellikleri de Instagram doğrudan mesajlaşma ile çalışacaktır varsayılabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Ek olarak, WhatsApp yakında Facebook ile veri paylaşacak, bu nedenle yeşil mesajlaşma uygulamasının da saatle uyumlu olacağını varsaymak çok zor olmayacak.

Ancak Apple Watch ile rekabet edebilmek için Facebook saatinin de bazı sağlık odaklı özelliklere sahip olması gerekir. Yazma sırasında, bununla ilgili çok fazla bilgi yok gibi görünüyor sadece “popüler spor platformları” ile entegrasyonu içereceği bildiriliyor.

Digital Trends, saatin adımlarınızı sayabileceğini ve kalp atış hızınızı izleyebileceğini tahmin ediyor.

Facebook donanım oluşturma konusunda daha derinlere iniyor

Portal cihazları başlangıçta çok yavaş bir hızda satıldı, ancak o zamandan beri G.Home Hub ve Amazon Echo Show’a layık bir rakip olduklarını kanıtladılar. Facebook akıllı saati benzer bir şekilde gelecek mi yoksa Apple Watch’u geçecek mi? Bekleyip görmemiz gerekecek.

Son zamanlarda veri ve gizlilik endişeleri nedeniyle çok fazla tepki ile karşılaştı, bu yüzden Facebook saatinin gerçekten ticari başarı elde edip edemeyeceğini merak edebilirsiniz.

Facebook, Apple ile rekabet edecek akıllı saat yapıyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir