Android Smart Launcher 5 nedir?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android Smart Launcher' in yeni sürümü 5 çıktı. Gelen yeniliklerde en göze çarpan tasarımı oldu. Baştan aşağı değişen tasarım diline sahip. Yeni sürümün özelliklerini şöyle bir inceleyelim.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android cihazınızın görünümünü özelleştirmek için en iyi yol ve en popüler uygulamalardan biri olan Smart Launcher, yeni Smart Launcher 5 güncellemesi ile tam bir revizyona giriyor.

Smart Launcher 5 ile yeni olan çok şey var, ancak ilk fark edilecek şey ise yeni görünümü oluyor. Smart Launcher 5, akrilik tasarım olarak adlandırılan yepyeni bir tasarım dili kullanıyor ve bu tasarımın ana hedefi ise, en çok kullanılan uygulamaları en alt ve üst sıralara yerleştirerek bilgi ve görsel içerik şeklinde yerleştirmek olarak gerçekleşiyor.

Smart launcher ücretsiz olarak indiriliyor ve otomatik olarak önceki sürüm olan smart launcher 3’ün yerini alıyor.

Android Smart Launcher 5 özellikleri

Bu tasarımın özellikleri; akıllı telefonların ana ekranı üst kısmında, zamanı, alarmları, hava durumunu ve yaklaşan takvim randevularını gösteren yepyeni bir saat bölümü olması ve arama çubuğunun uygulama alanının altındaki ekranın altına taşınması ve arama sayfasının yeniden tasarlanmış bir düzen içermesi ile yeni kişiler oluşturmaya ve hesaplamalar yapmaya imkan tanıması olarak sayılabilir.

Android Smart Launcher 5 özellikleriAndroid Smart Launcher 5 nedir?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Android Smart Launcher 5 getirdiği yenilikler nelerdir?

Android Smart Launcher 5 ile getirilen yenilikler; seçilen duvar kağıdına bağlı olarak rengi değiştiren temalar, Android 4.0 veya sonraki sürümleri çalıştıran cihazlar için uyarlanabilen simgeler, ayarlar sayfasının yeni tasarımı, yenilenen duvar kağıdı seçicisi, renge göre simge sıralama, smart launcher’ın bildirim eklentisinin varsayılan olarak başlatıcıya yerleştirilmesi olarak sıralanabilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir