Facebook Hesabını Sayfaya Çevirme İşlemi

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Kullanmış olduğunuz kişisel Facebook hesabını sayfaya çevirmek istiyorsanız eğer dönüştürme sırasında ne gibi işlemlerin uygulanacağını inceleyiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook ülkemizde kullanıcı sayısı olarak belkide en çok kullanılan sosyal medya aracıdır. Facebook uygulaması bünyesinde bir çok özelliği barındırmaktadır. Bu özellikleri kullanmak aslında çok kolay olamasına rağmen yapılması geren bölümleri bulunamayınca zorlaşmaktadır. Bu haberimizde facebookta bulunan kişisel hesabınızı nasıl hayran sayfasına dönüştürebileceğinizi resimli olarak sizlerle paylaşacağız. Aşağıdaki başlığımız altında yer alan yazı ve görsel adımları takip ederek işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yazdıklarımızı dikkatli okumanızı öneriyoruz. Hesabı sayfaya çeviremiyorum diyerek sürekli yapacağınız denemelerin sonucu iyi bir yaptırımla karşılaşılabilir.

Facebook Hesabını Sayfaya Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook kullanıcıları, kişisel hesaplarını işletme sayfalarına dönüştürme özelliğinden yararlanarak daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve işleri için Facebook üzerinden daha etkili bir şekilde tanıtım yapabilirler. İşte Facebook hesabını sayfaya çevirme işlemi hakkında detaylı bir rehber:

Adım 1: Giriş Yapma ve Ayarlar

1.1. Facebook hesabınıza giriş yapın.

1.2. Sağ üst köşede yer alan üç çizgi simgesine tıklayarak açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesine gidin.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

1.3. Buradan “Ayarlar”ı seçin.

Adım 2: Hesap Dönüştürme

2.1. “Ayarlar” sayfasında sol tarafta yer alan menüden “Hesapları Dönüştür” seçeneğini bulun.

2.2. “Kişisel Hesabınızı İşletme Sayfasına Dönüştür” başlığı altında yer alan “Başla” butonuna tıklayın.

Adım 3: Sayfa Türünü ve Kategori Seçme

3.1. Açılan sayfada, dönüştürmek istediğiniz sayfa türünü seçin. (Yerel İşletme, Marka veya Ürün, Sanat, Eğlence vb.)

3.2. Ardından sayfa kategorisini belirleyin. Örneğin, “Yerel İşletme” seçildiyse alt kategorilerden uygun olanı seçin.

Adım 4: Bilgileri Doldurma

4.1. Gerekli bilgileri doldurun, işletme adını, adresini ve iletişim bilgilerini ekleyin.

4.2. “Sayfa Ayarları” bölümünde sayfanızın ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

Adım 5: Hesap Bilgilerini Onaylama

5.1. Tüm bilgileri eksiksiz girdikten sonra “Devam Et” butonuna tıklayarak işlemi onaylayın.

5.2. Facebook, dönüşümü onaylamak için size bir e-posta gönderecek. E-postadaki talimatları takip ederek işlemi tamamlayın.

Adım 6: Erişim ve İzinler

6.1. Dönüştürülen sayfanızın yöneticisi olarak, eski hesabınıza ait arkadaşları sayfanıza davet etmek veya içerikleri yönetmek için izinleri düzenleyin.

6.2. Gerekli erişim ve izin ayarlarını yaparak işletme sayfanızı başarıyla yönetmeye başlayın.

Facebook Hesabını Sayfaya Çevirme

Kendinize ait facebook hesabınızı sayfaya dönüştürdüğünüzde yeni bir facebook sayfası oluşturmuş olacaksınız. Ayrıca şunu da belirtelim profiliniz sadece bir defaya mahsus facebook sayfasına dönüştürebilirsiniz. Bundan dolayı bu işlemiş yaparken dikkatli davranınız. Eğer ihtiyaç olamadığında bu özelliği kullanırsanız daha sonra ihtiyacınız olduğunda kullanamayacaksınız. Peki sayfaya dönüştürdüğümüzde ne gibi değişiklikler hesabımızda olacaktır ? Bu sorunuza maddeler halinde cevap vermeye çalışalım;

  • İlk olarak en önemli değişiklik artık profil hesabınız olmayacaktır. Bundan sonra profil hesabınız yerine facebook sayfanız olacak
  • Profil hesabınız sayfaya dönüştüğünde facebook profil fotoğrafınızı ve kapak resimlerinizi sayfaya otomatik olarak eklemektedir.
  • Daha önce profil hesabınızda kullanmış olduğunuz adınız otomatik olarak sayfanıza aktarılır
  • Profil hesabınızda bulunan bilgileri resimleri sayfanıza taşıyabilmeniz için facebook sizlere araçlar oluşturmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken bu araçların 14 günlük kullanım süresinin olmasıdır. Eğer bu süreyi kaçırırsanız daha resimlerinizi sayfanıza taşıyamayacaksınız.
  • Kişisel hesabınızda arkadaşlarınızı yeni oluşturduğunuz sayfaları beğenmeye davet etmenizi öneririz. Fakat hesabınızda yer alan gönderilerinizi sayfanıza taşıyamazsınız.
  • Oluşturduğunuz bu sayfayı kişisel hesabınız üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Şimdi bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi sizlere anlatmaya çalışalım;

  • İlk olarak facebook hesabınıza giriş yapınız.
  • Daha sonra facebook.com/pages/create.php?migrate adresine giriş yapınız. Bu adrese girdiğinizde aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır.
  • Bu ekranda yer alan Kullanmaya Başla yazısına tıklayınız.
  • Ardından  ise sayfanızı beğenecek arkadaşlarınız belirlemek için, kişisel hesabınızda yer alan resimleri sayfanıza aktarmak için Profilden Sayfaya Aktarım Araçları altındaki seçenekleri seçiniz. Aşağıdaki resimde bu bölümde anlatmış olduğumuz bölümleri görebilirsiniz.
Facebook hesabını sayfaya çevirme dönüştürme
Facebook hesabını sayfaya çevirme veya sayfaya dönüştürme

Facebook Hesabımı Sayfaya Çeviremiyorum

İşlemler sırasında neyi yanlış yaptığınızı anlamak adına adımlara teker teker bakarak karşılaştırınız. Belki yapmış olduğunu yanlış bir şeyin sonucu engellenmişte olabilirsiniz. Hatta aşırı yapılan olumlu şeyler dahi şüpheli görülebilir. Örnek çok fazla sayıda peş peşe yapılan takiplerin şüpheli olarak görülmesi mümkün. 

Önerilerimiz arasında daha önce kullanmadığınız bir internet bağlantısıyla ve telefonla denenmesini de öneriyoruz. Bunların engellenmesi olasılığı her zaman mümkün. Birde hesaba bir kısıtlama gelmişse hiç hesabı kullanmadan bir kaç saat veya 1 gün kadar beklenmesi gerekebilir.

Şikayetle oluşan cezaların sonucunda ise bazı özelliklerin kullanılması yasaklanabilir. Bu da bir süre böyle olacaktır. Tabi tamamen uygulanan yaptırımlarda ekrana bilgi gelecektir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir