Facebook hesap kapatıldı gerekli koşulları karşılamıyorsunuz kesin çözümü

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook gerekli koşulları karşılamıyorsun diye mesaj geldi. Hesabım kapatılmadan önce herhangi bir uyarı bildirimi almadım diyenler oluyor. İçeriğimizde bunun olası nedenlerinden de söz edeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kapatılan hesap açılır mı bilemeyiz ama yapabileceğiniz pek seçeneğiniz bulunmuyor. Aşağıdaki öneri iş görecek düzeyde olabilir ve belli zaman dolmadan tekrardan başvurmayınız. Ta ki olumsuz yanıt gelene kadar.

Yanlışlıkla olduğunuz düşünüyorsanız o zaman başvuru formunda ek bilgiler başlığında sorunu anlatan detayları yazabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden kimlik ekran görüntünüz istenecek. Nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik cüzdanı veya ehliyet olabilir. Kimlik istenilmesinin nedeni hesabın size ait olduğu anlaşılması için. Bazı durumlarda da gerçek bilgilerle açılmayan Facebook hesabı kapatılabiliyor. www.andronova.net

Facebook gerekli koşulları karşılamıyorsunuz için öneri

Çözüm için;

 • Aşağıdaki bağlantılara açın,
 • Kimlikteki adınızı, doğum bilgisi ve ek bilgileri ekleyin,
 • Hesaba kayıtlı olan telefon numarası veya mail adresini yazın,
 • www.facebook.com/help/contact/317389574998690
 • www.facebook.com/help/contact/260749603972907
Facebook hesap kapatıldı gerekli koşulları karşılamıyorsunuz kesin çözümü
Facebook hesap kapatıldı gerekli koşulları karşılamıyorsunuz

Yukarıdakilerden önce ufak bir deneme yapılmasını öneriyoruz. Yaşanan belki gün içerisinde çıkan bir aksaklıktan kaynaklıdır. Lakin bölgelere ve hesaplara göre değişkedir. Bunun için gerekli testlerin doğru şekilde yapılması şart.

Facebook gerekli koşulları karşılamıyorsunuz ne demek?

Aşağıdaki resimde gerekli nedenlerden bazıları vurgulanmıştır. Biz yine ek olarak olası durumları sizlerle paylaştık ve geri bildirimlere dönüş yapmayabilirler bunu da tekrarlayalım.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • Dolandırıcılıkta kullanılan hesaplar
 • Gerçek olmayan hesaplar
 • Büyük veya orta seviyede topluluk ihlalleri
 • Kullanılan adların telife veya kurallara aykırı olması
 • Sayfalarda görülen yanlışlıklar 
 • Aşırı alınan şikayetlerin sonucu kalıcı olabiliyor   
 • Yapılan paylaşımda kural ihlali  
 • Marka ihlallerinin yapılması
Facebook hesabım kapatıldı
Facebook gerekli koşulları karşılamıyorsunuz sorunu
Facebook hesabımı kapattı
Kapatmadan önce neden uyarı yapılmadığı

Görselde yer alan metine göre böyle bir uyarıyı vermek zorunda olmadıklarını açıklamışlar. Detayına bakmak isteyenleri standart bildirim alanına yönlendirmişler. Yani içeriğindekileri inceleyin ve bunlardan birini yapmış olabilirsiniz demek istiyorlar.

Hesaba giriş yapılırken karşınıza bir mesaj gelecektir ve bu “Facebook koşullarına uymayan hesapları kapatırız” şeklinde olabilir. Tabi uzun zamandan sonra bu metinlerde bir değişime gidilebiliyor.

Facebook’ a uymayan içeriklerin paylaşılması. Sahte bir ad kullanma ya da birisinin kimliğine bürünmek gibi olası sebeplerinde bu sınıfa girmesi mümkün. Topluluğunun standartlarını ihlal eden davranışların çoğu içinde yaptırım aynı düzeyde olabilir.

Yasal şikayetle hesabı açtırmak isteyenlerin çoğunun alacağı yanıt aynı olacaktır. Düşüncemiz takipsizlik kararı veya ağın gerekçeli kararı.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak