Facebook hesap kurtarma nasıl kurtarılır?

Facebook hesap nasıl kurtarılır?

Facebook hesap kurtarma dendiğinde daha çok hesap nasıl kurtarılır şeklindeki yardım taleplerini görüyoruz. İşlemlerle ilgili geçmişte hazırladığımız bir makaleyi tekrardan güncelleyerek yayına aldık.

Andronova

Çalınan hesapların kurtarılması için telefonla hizmet almak isteyenleri şikayet sayfalarında görüyoruz. Bu şekilde arayış içinde olanlara en iyi başvuru yöntemini içeriğimizde paylaşıyoruz.

Facebook hesap kurtarma genel adımlarını birlikte yapacağız. Eğer Facebook’ a kayıtlı e-posta adresinizde çalındı ve hiç bir şekilde erişim yapamıyorum diyorsanız o zamanda bunun içinde kullanılacak bağlantıları aşağıda bulacaksınız.

Facebook hesap nasıl kurtarılır?

Hesabınızı kurtarmak için önce nelere erişiminiz var bunlara bir göz atın. Sonra duruma göre bunlarla gerekli adımları atın. Baktınız olmuyor o zamanda aşağıdaki sıralamayı kullanın.

  1. Çalınan hesapların iletişimi için başvuru adresi. Ağın bazı hesaplarında farklı başvuru seçenekleri karşımıza geliyor. Örnek verecek olursak, kimlik kartının ekran görüntüsünü ya da resmi bir belge talep edilir.
  2. Nüfus cüzdanının ekran görüntüsünü PC kamerası veya cep telefonu kamerasıyla çekip, Facebook’ a iletin. Kimlik ile başvuru adresi.
  3. Ağın yardım sayfasındakilere ulaşmak içinde bu adresten yararlanmanızı öneriyoruz.

Herhangi bir olumsuz durumda içerikte bulunan sponsorlu numarayı kullanmak isteyenlere bilgilendirme olarak bu hat ücretlidir bilgisini vermek istiyoruz.

Facebook şifrem çalındı Facebook hesap kurtarma
Facebook hesap kurtarma nasıl kurtarılır?

Şifre yenilemeyi deneyin

Facebook hesap kurtarma işlemlerinde aşağıdaki adımları harfiyen uygulayarak başvurunuzu Facebook’ a iletin. Hesabınızda kullandığınız mail adresi, kullanıcı adı, belirttiğiniz ad ve soyadı bilgisiyle hesabınız aratın. Sonra gelecek seçeneklere göre bir yol izleyin. Örnek hesabınıza giriş yaptığınız en son şifreyi yazmanız istenilebilir. Gerçekten hesabın size ait olduğunu bu yöntemle anlaşılır.

Başvurmadan önce gerçekte hesabınızın çalınıp çalınmadığını anlamak için şifre yenilenmesinin yapılması şart. Ekran gelecek bilgilerin bir kısmı görüleceğinden dolayı bu bilgilerin size ait olup olmadığını anlayacaksınız. 

Facebook şifrem çalındı
Şifre yenilemeyi başlatın

Facebook hesap nasıl kurtarılır işlemlerinde önce kolaydan zora doğru bir yol izleyeceğiz. Bundan dolayı şu an nelere erişiminiz var bunları görmeniz gerekiyor.

çalınan hesap nasıl geri alınır
Eski parolanızı hatırlıyor musunuz?

Yukarıdaki adımlarda her hangi bir sorun oluşursa veya bazı bölümler gelmediyse aşağıda yer alan Bunlara artık erişimin yok mu? seçeneği ile devam ediniz. Bu seçenek e-posta hesabına ulaşamadığınız zaman tercih edilebiliyor. 

Facebook çalınan hesabı geri alma
Alternatif seçeneklere ulaşma

Facebook hesap kurtarma adına üstteki resimdeki sol alt alandaki yazıya tıkladığınızda size farklı seçenekler sunulacak.

Facebook çalınan hesabı kurtarma adımları

Facebook ile iletişime geçtiğinizde nüfus cüzdanınızı talep etmektedir. Güvenlik sorularına cevap veremezseniz kimlik doğrulamasından geçmeniz gerekiyor. Kimlik görüntüsünü cep telefona veya bilgisayara aktarabilirsiniz. Kimlik görüntüsünden, kimlik numarası, baba adı ve seri numarası gibi bilgileri gizleyebilirsiniz.

Talep göndermekte kullandığımız bazı URL bağlantılarını aşağıdaki konumuzda bulacaksınız. Önce bu yazıdaki adresleri denemeli sonra öneri sayfamızdakilere bakınız.

https://www.andronova.net/facebook/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html
Facebook iletişim sayfaları

Hesabınıza yaptırım uygulanmış mıdır?

Yukarıdakilerden harici birde bir çoğunun hesaplarına yaptırım uygulandığı ama kişinin bunu bilmediğinden hesabının çalındığını düşünüyor. Birde hesaba girerken kullanılan cihaz, internet ve hesap tarafındaki olumsuzluğun kontrol edilmeden yapılan işlemler var. Bu konuyu en sona bıraktık ki olası şeyleri daha sakin kafayla kontrol edin.

Tüm uygulamaların güvenliğinde belli kısıtlamalar vardır. Örnek takip, beğeni ve işlem limitleri gibi. Kullanıcının çok sık aynı şeyleri peş peşe yapmasından ötürü bir engel getirilme durumu var. Örnek belli saate kadar kişi oturum açamaz veya bazı özellikleri kullanamaz. Bu duruma göre gün olarak da uygulanır.

Oturum açıyorsunuz ama kullanımlarda sıkıntı varsa profil alanında değişiklik yapılabiliyor mu diye profilinize bir kaç kelime ekleyin. Kaydetme sırasında uyarı çıkarsa ağda veya hesabınızda sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Tabi farklı internet, telefon ve bilgisayar kullanılarak test edilmeli.

Oturum açılan yerlerde oluşan sıkıntılar

Oturum açtığınız yerlere ve cihazlara dikkat edin. Güvenli görülmeyen yerlerden ve cihazlardan oturum açmaya çalıştığınızda hesabınız kilitlenme olasılığı var. Örnek telefonda virüs varsa büyük ihtimal bu ağ bunu fark edecektir.

Gelelim hesaba girişte kullanılan internet bağlantılarına. Açık alanlarda ortak kullanıma sahip bağlantılardaki risklere dikkat edin. Artı vpn kullanımlarında bazen ağların farklı ülkeden giriş yaptığını algılayıp ve hesabın çalınmış olma olasılığına karşın kullanımda kısıtlama uygulanır.

Hesap kurtarmak için yukarıda paylaştığımız tüm bilgilerin okunmasını öneririz. Canlı destek şeklinde yardım isteyenlerinde özel hatları tercih etmesi gerekiyor. Lakin bu hatlarında yaptığı sizler adına başvuru veya kurtarma adımlarını uygulamak olacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın