Facebook Messenger Uçtan Uca Şifreleme

Facebook Messenger uçtan uca şifreleme nedir? Facebook Messenger uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır ne demek? Facebook Messenger nasıl şifrelenir? Facebook Messenger şifre koyma şifreleme nasıl yapılır?

Facebook Messenger Uçtan Uca Şifreleme

Facebook Messenger uygulamasında uçtan uca şifreleme nedir? Facebook Messenger şifre koymak için ne yapılacağına kısaca yer verdik. Facebook Messenger yazılanları şifreleme uygulaması var mı? Facebook Messenger şifreleme programı Android Samsung Galaxy, HTC, LG, Sony Xperia ve iPhone indir yükle test et.

Dünya' da özellikle Türkiye' de en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yakın bir zamanda gizlilik için yaptığı WhatsApp uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır haberimizde yer vermiştik. Şimdi de sohbetlerin uçtan uca şifreleme yöntemi Facebook'a da gelebilir. Malum WhatsApp, Facebook' un.

Facebook messenger uygulaması WhatsApp kadar olmasa da çok büyük bir kullanıcı sayısına sahip. Bu yenilik kullanıcılarını memnun etmesi bekleniyor. Tabi WhatsApp' da olduğu gibi "Uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır" nedir! Diyen çok olacaktır.

Uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır nedir? Uçtan uca şifreleme mesajlaşan kişilerin yazdığı şeylerin başkaların görmesinin engellemesi kriptolama yöntemine verilen ad. Yani WhatsApp dahil yazılanları olduğu gibi göremez. Tabi biri telefonu almazsa ya da ekran görüntüsü almazsa!

Normal şartlarda da telefonu şifreleme ya da istediğiniz uygulamayı şifreleme programları mevcut. Şifreleme uygulamalarına Android için Google Play Store' den, iPhone telefonlar için App Store' den ulaşabilirsiniz.

Facebook Messenger' a gelecek bu özellik belki bazı kısıtlamalara neden olabilir. Örnek güvenli konuşma özelliği aktif edilemeyebilir. Tabi şuan bu varsayım. Facebook bu sorun içinde çalışmalar yapacaktır.

Facebook Messenger uçtan uca şifreleme

facebook messenger uçtan uca şifreleme nedir facebook messenger uçtan uca şifreleme ne demek
YORUM EKLE
YORUMLAR