Facebook messenger gizli konuşma özelliği

Facebook messenger uygulamasında gizli konuşma nasıl yapılır? Başkalarının sizin yazışmalarınızı görmesini istemiyorsanız gizli konuşma özelliğini aktif edebilirsiniz.

Facebook messenger gizli konuşma özelliği
müşteri hizmetleri

Facebook Messenger üzerinden arkadaşlarınız ile rahatlıkla sohbet edebilirsiniz. Ancak sohbetlerinize başkalarının ulaşmasını kimse istemez. Bunun için Facebook öncelikle sohbetleri uçtan uça şifreleme yöntemi ile yönetmektedir. Bu özellik sayesinde yazışmalarınız sadece siz ve karşıdaki kişi tarafından görülmektedir.

Şifreleme, yazışmaların görüntüsünü almaya veya hesaba başka bir kişi giriş yaptığında konuşmaların gizliliğini sağlayamamaktadır. Buna karşı Facebook Messenger gizli konuşma özelliği kurtarıcınız olabilir.

Facebook messenger gizli konuşma

Yapacağınız konuşmaların gizli kalmasını istiyorsanız gizli konuşma özelliğini aktif edebilirsiniz. Bu özelliği aktif ettiğinizde karşıdaki kişi ile konuştuğunuzda mesajını sizin belirleyeceği bir süre içerisinde görülecek ve daha sonra kaybolacaktır. Bu özelliği kullandığınızda herhangi bir yerde kayıtlı durmayacağı için gizleme çabasında bulunmanıza gerek kalmayacaktır.

iOS işletim sistemine sahip olan cep telefonlarından Messenger gizli konuşmayı aktif etmek için uygulamanın ana sayfasında sağ üst köşede kutu içerisinde kalem bulunan simgeye dokunun. Daha sonra yine sağ üst kısımda bulunan gizli yazısına dokunun ve yazışmak istediğiniz kişiyi seçin. Aynı zamanda saat simgesine dokunarak mesajların kaç saniyede silinmesini istiyorsanız seçiminizi yapabilirsiniz.

Android işletim sistemlerinde ise gizli konuşmayı başlatmak istediğiniz kişi ile bir konuşma başlattıktan sonra sağ üst köşede bulunan yardım işaretine dokunun. Daha sonra karşınıza çıkan gizli konuşmalara dokunarak aktif edebilirsiniz. Yine buradan da saat simgesine dokunarak mesajların silinme sürelerini seçebilirsiniz. Bu adımları izleyerek sizlerde artık arkadaşlarınız ile gizli görüşme yapabilirsiniz.

Facebook messenger gizli konuşma iPhone  

Facebook messenger gizli konuşma özelliği

Facebook messenger gizli konuşma iPhone

Facebook messenger gizli konuşma Android

Facebook messenger gizli konuşma Android

Yukarıda Android ve iOS / iPhone cep telefonlarda Facebook messenger uygulaması üzerinden gizli konuşma özelliği nasıl açılır görsel olarak anlattık. Sorularınız için yorum bırakınız.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2017, 01:11