Mark Zuckerberg' e hesabını hackleme uyarısı

Facebook denilince akla ilk gelen M. Zuckerberg oluyor. Açık bularak para kazanan bir hackler, Mark' ın hesabını hackleyeceğini ve hesabını sileceğini duyurdu.

Mark Zuckerberg' e hesabını hackleme uyarısı
müşteri hizmetleri

Tayland' lı beyaz şapkalı diye adlandırılan bir grup üyesi, Facebook' un kurucusunun hesabını hackleyecek. Resmen kendi Facebook hesabından yaptığı paylaşımla hesabı hackleyip ve sileceğini belirtti.

Chang Chi yuan adlı hacker' ın, şirketlerin güvenlik açıklarını araştırarak elde ettği bilgileri şirketle paylaşarak ödül almakta. Bunlardan biri de Facebook. Böyle bir şeyi neden yapmak istediğini ise canının sıkıldığını ve para kazanmak için yapacağını belirttti.

Mark Zuckerberg' e hesabını hackleme uyarısı

Mark Zuckerberg' in Facebok hesabı çalınabilecek mi?

Chang, Mark' ın hesabını hacklemeyle kalmayacağını ve aynı zamanla hesabınıza sileceğini belirttip bunu da Facebook Live' da yayınlayacağını açıkladı.

Not olarak "iyi hacker olmak istemediğini, hatta hattahacker hiç olmak itemediğiniz söyleyen Chang, Pazar saat 13' de canlı yayınla hack girişimini yayınlayacak. Yapacağı tüm işlemleri canlı olarak gözler önüne sergileyecek.

Konuyla ilgili olarak Facebook' tan ve kurucusundan her hangi bir açıklama gelmedi. Bakalım Mark' ın hesabı hacklenebilecek mi?

müşteri hizmetleri