Güncel Android Kullanım Oranları Yayınlandı, Lollipop Yükselişte!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son olarak Ağustos ayına ait “Ağustos Ayı Android Versiyonları Güncel Kullanım Oranları Yayınlandı” başlığında yayınladığımız güncel Android işletim sistemi kullanım oranları yayınlanmıştı.

teknik destek

Son olarak Android 6.0 Marshmallow sürümünün resmi olarak duyurulmasının ardından, henüz tüm kullanıcılar için yayınlanmadığı için listeye giremese de, Google şimdi Eylül ayına ait güncel Android kullanım oranlarını yayınladı ve Android 5.0 / Android 5.1 Lollipop ciddi bir yükselişe geçti.

Yeni rapora göre, Android 4.4 KitKat  %39.2‘lik kullanım oranıyla yine en büyük paya sahip olurken, %31.8‘lik kullanım oranıyla Jelly Bean sürümü ikinciliğini korumaya devam ediyor.

android-kullanim-oranlari-eylül

Android 5.0 ve özellikle Android 5.1 Lollipop sürümü %2.9‘luk bir artışla toplamda %21‘lik kullanım oranına erişti.

Çok fazla üretici ve cihazın kullanması sebebiyle Android işletim sisteminin yeni sürümlerinin güncellenmesinde ki yavaş ilerleyişe karşı halen göze dokunur bir iyileşme yok. Umarız Google ve Android işletim sistemli cihaz üreten üreticiler bu konuda kısa sürede bir çözüm sunarlar.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın