Facebook oyunları en iyi oyunlar-1

Andronova
3 Minimum Okuma

Facebook' ta en çok oynana oyunlar arasında FarmVille 2, Candy Crash Saga, CityVille, Brain buddies, Bejewelled blitz, Farmville, Island Paradise, Yoville, Mafia Wars ve Empires & Allies.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook, Türkiye dahil dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya ağı. Kullanıcılar Facebook’ ta bir biriyle sohbet etmenin dışında video ve fotoğraf paylaşma veya canlı yayın paylaşımı ile etkileşimi sürekli hale getiriyor. Son yıllarda özellikle Facebook’ ta yer alan oyunlar, oyun severlerin ilgisi ile büyümeye devam ediyor. Facebook kullanıcıları hesaplarında etkinliklerine devam ederken aynı zamanda da oyun oynayabiliyorlar. Aşağıda Facebook’ ta yer alan bazı oyunlara yer verdik. Sizde favoru olarak gördüğünüz oyunları yorumla bize iletelirsiniz. 

Facebook oyunları

Facebook oyunları en iyi oyunlar

Facebook Bejewelled blitz oyunu

Kare şekli taşlar aynı renkte üç tanesi alt alta veya yan yana getirildiğinde bir sıra silip aşağı tarafa düşüyor. Renkler aynı gelirse oyun hızlanıyor.

Facebook Brain buddies oyunu

Oyuncu, oyunu ne kadar hızlı algılarsa, hızlı hesaplayarak, sorulara mantıklı ve kısa sürede yanıt verirseniz arkadaşlarınızla alakalı bilgiye ulaşabiliyorsunuz ve onlarla zeka yarışına girebiliyorsunuz. 

Facebook Farmville oyunu 

Oyuncu kendi çiftliğini kuruyor, ekip biçiyor ve para kazanıyor. Para kazanınca isterseniz ahır, traktör ve genel malzemeler alabiliyorsunuz. Oyunda arkadaşlarınızı komşu olarak ekleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda komşularınızın tarlalarını ziyarete gidebiliyor ve tarlalarına gübre atabilir ve temizliğini yapabiliyorsunuz. Bu oyun özellikle Türkiye’ de çok kullanılmakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook’ ta Island Paradise oyunu 

Oyunda kendiniz için ada bulunuyor. Bu adaya ekim alanı ve ağaç dikebiliyorsunuz. Ektiğiniz hasatı zamanı geldiğinde topladığınızda para kazanıyor ve puan biriktiriyorsunuz. Kazandığınız paralarla dekor ve ekim araç gereci alabiliyorsunuz. 

Facebook Mafia Wars oyunu

Oyunda arkadaş gurubunuzla mafya çetesi oluşturabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz çete ile siğer oyuncular veya çetelerle savaşa girebiliyorsunuz. Oyunda aynı zamanda bazı görevler seçerek para da kazanabiliyorsunuz. Kaznılan parayla iş yerleri açabiliyorsunuz.

Facebook Restaurant City oyunu 

Oyuncu kendine restorant açıp, ilk seviye için verilen parayla bazı dekorasyonları yapıyor. Müşteri geldikçe işler iyi oldukça hem yemek çeşitleri daha fazla oluyor hemde daha fazla dekor alabiliyor. Oyun ilerledikçe yapılan yemeklerin pişirme oranı daha kısa sürüyor. 

Facebook Yoville oyunu 

Kullanıcı sanki gerçek bir hayattaymış gibi şehir, sokak, dükkan, mağaza ve dükkanlarla karşılaşmakta. Bu şehirde her hangi bir iş’ de çalışıyorsanız örnek lokantada hem yemek yiyor hem servis yapıyorsunuz. Kazandığınız para ile alışveriş yapabilir ya da iş alınını büyütebiliyorsunuz. Oyunda Facebook üyeleri ile sohbet ederek iletişiminize devam ediyorsunuz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 12:14

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir