Facebook programsız nasıl video indirilir indiremiyorum

media 90

Facebook videolarını indirmek için çok sayıda programların olduğunu söyleyelim. İçerikte programsız nasıl indirilir bunu anlatırken yardımcı araçlar kullanılabilir.

Andronova

Facebook ülkemizde kullanılan sosyal medya araçlarından biridir ve son yıllarda biraz düşüş eğiliminde görünüyor. Facebook muhtevası gereği insanların sevdikleri resim video veya kişisel verilerin arkadaşları ile paylaşıldığı bir platformdur. Yapılan paylaşımlarda yer alan ve sevdiğiniz bir videoyu nasıl indirebileceğinizi bu makalemizde yayınlayacağız.

İlk olarak çok sayıda indirme uygulamasının olduğunu biliyorsunuz ama bir çoğunun içeriğinde sorunlar görülebiliyor. Reklam ağırlıklı öneriler sık karşınıza çıkabilir ve bunun dışında dolandırıcılık olarak kullanılan araçlarda yer alıyor. Bundan dolayı önce güvenilir bir aracın tespiti ve sonrasında bilinir yerlerden indirilmesini öneriyoruz.

İşlemleri yapamayanların önce gizli sekmeden denemeleri ve duruma göre başka sistem ve internet ağını kullanmalarını öneriyoruz.

Facebook video nasıl indirilir?

Facebook video indirme adımlarına başlamadan önce burada paylaşacağımız yöntem herhangi bir uygulama, programa veya eklentiye ihtiyaç olmadan nasıl yapabileceğini paylaşacağız. Diğer video siteleri kadar olmasa da örneğin YouTube video paylaşım sıralamalarında üstlerde yer almaktadır. Burada paylaşacağımız yöntem birazdan da göreceğiniz gibi kolay bir yöntemdir.

  1. İlk adım olarak facebook sitesine giriş yapınız ve girdikten sonra indirmek istediğiniz beğendiğiniz videoyu bulunuz.
  2. Daha sonra yapmanız gereken bu beğendiğiniz videoyu çalıştırmanızdır. Oynattığınız videoya sağ tıklayınız. Açılan seçenekler Play, Unmute ve Show Video URL yer alacaktır. Bu seçeneklerden siz Show Video URL yazısına tıklayınız. Bu işlem ile birlikte ağda yer alan beğendiğiniz videonun URL’sini kopyalamış olacaksınız.
  3. Videonun URL’sini kopyaladıktan sonra bilgisayarınızda yüklü olan web tarayıcılardan herhangi birini açınız. Chrome, Firefox veya internet explorer
  4. Daha sonra kopyaladığınız urlyi web tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırınız.
  5. Adres çubuğuna yapıştırdığınız URL’nin başında www olacaktır. Siz burada yer alan www yazısını silerek url’nin m ile başlamasını sağlayınız. Yani adres m.**** şeklinde başlayacaktır.
  6. Yukarıdaki işlemle birlikte biz bu videonun mobil görünümde açılmasını sağladık. Daha sonra karşınıza gelen ekranda yer alan videoya sağ tıklayınız. Bu adımdan sonra bir çok seçenek videnun üzerinde açılacaktır. Açılan seçeneklerden “Video Olarak Kaydet” seçeneğini seçerek beğendiğiniz videoyu indirebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri uyguladığınızda programsız olarak kolaylıkla her videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

Facebook programsız nasıl video indirilir
Facebook programsız nasıl video indirilir

Facebook videoları indiremiyorum sorunu

Zaman zaman oluşan problemlerde indirme yarıda kesilir ve tekrardan başlatmak zorunda kalırsınız. Her seferinde birinin yarıda kalan indirme işlemi için harcadığı zaman boşa gitmekte.

İçeriğimizde Facebook video indiremiyorum sorununa yanıt vereceğiz.

Videoları indiremiyorum hatası çıkanların aldığı bir uyarı metni varsa buna göre bir yöntem bulacağız. Baktınız metin çıkmadan ekrandan çıkıyor veya başa atıyorsa o zamanda telefonun, bilgisayarın ve internetin kapatılıp açılması gerekiyor. Sonrasında kullanılan tarayıcıyı değiştirmenizi öneriyoruz.

Bilgisayarlarda oluşan problemlerde sistem geri yüklemeyi çalıştırmanız daha mantıklı. Sorunun olmadığını bir güne döndürülür. Telefonda ise ekstra iPhone cihazlarda ağ ayarlarının sıfırlanması ve Android kullanıcılarında ise uygulamalar denilen alana ayarlardan girip Facebook içerisinde olan butonları çalıştırın.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın