Facebook uygulamasına şifre koyma

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Facebook uygulamasına şifre koyma programsız olduğu kadar programla da mümkün. Tabi her işletim sisteminde geçerli mi net bilmiyoruz.

Ad imageAd image

Facebook sohbetleri şifreleme adına yapacağınız adımların dışında açmak içinde öneriler olacak. Zamanla ağların kendi içerisinde ek koruma alanları yerini alıyor. Tabi yetersiz olduğundan yardımcı uygulamaların ön ayak olduğu aşikar. Yazımızda parola koyulması için ne gibi adımların uygulanması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Uygulamalarınıza şifre koyarak daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Facebook uygulamasına tek kullanımlık şifre nasıl koyulur? gibi sorunuzun cevabı makalemizde. 

Öncelikle bu adımların ek bir yöntem olarak tercih edildiğini, hem cihazdan hem yardımcı bir uygulama kullanılarak daha güvenilir bir hale dönüştürebileceğinizi belirtelim. Koyulan şifreyi unuttum şeklindeki yardım taleplerinin de geleceğini düşünüyoruz. Burada yapılanlara göre bir çıkış yolu bulunabilir.

Önlem amaçlı başka bir ağ kullanarak hesaba erişim tanımlanabilir. Bu olası giriş problemlerinde siz bir giriş kapası oluşturacaktır.  

Ad imageAd image

Facebook Uygulamalara şifre nasıl koyulur?

Facebook şifrenizi ya da uygulamaya bir şifre belirleyerek onunla giriş yapabilirsiniz. Sizin için önemli hesaplara güvenli yollarla erişim sağlamanız mümkün. 

Uygulama şifreleri, uygulamalarınıza giriş yaparken kullanacağınız tek kullanımlık şeklinde ağın belirlemiş olduğu şifrelerdir. Bu yöntemle şifrenizi daha güvenlir bir hale getirebilirsiniz. Uygulama şifresi belirlediğinizde kod almak için beklemenize gerek kalmadan giriş onaylarını atlatarak hemen giriş yapabilirsiniz. 

Belirlediğiniz şifreleri kaydetmez fakat hangi uygulamaya şifre belirlediğinizi kaydeder. O yüzden tek kullanımlık şifreinizi not alınız. Facebook uygulamasına şifre koymak için öncelikle Ayarlar> Güvenlik adımlarını takip ediniz. Uygulama şifreleri oluştur yazısına tıklayınız. 

Facebook uygulamasına şifre koyma
Facebook uygulamasına şifre koyma

Uygulama şifreleri oluştur linkine tıklıyoruz. 

Facebook uygulama şifresi belirle
Facebook şifre koyma

Şifre oluşturmak istediğiniz uygulamanın adını girerek şifre oluştur butonuna tıklayınız. 

Ad imageAd image
Facebook uygulamalarına şifre belirle
Facebook şifre nasıl koyulur

Uygulama şifrenizi oluşturduktan sonra bitir butonuna tıklayabilir. Yeni bir uygulama şifresi oluşturmak için ise sonraki şifre butonuna tıklayabilirsiniz. 

facebook uygulamasını şifreleme
Facebook şifreleme ayarları

Mobil taraftan hesabı açamayanların başka cihazlardan test etmeleri gerekiyor. Daha önce sık giriş yapılan sistemlerde güvenli olarak görülen cihazlarla test edilebilir. Sistemlerin bazılarında uygulamanın kaldırıldıktan sonra belli bir aralığa kadar giriş yapılmadığında otomatik erişime izin verildiği oluyor. Gerekli önlem olarak görülen zamanın dolması beklenebilir.

Geliştiriciye iletmeniz adına belki kimliğiniz doğrulamanız istenebilir. Sonrasında kaldırma tarafında erişimler sıfırlanır ve normal halde giriş yapılması sağlanır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir