Facebook, Uygulamasının En Son Sürüm Güncellemesinde Play Store’u Hiçe Sayıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yeni gelen raporlara göre, Facebook’un en yeni güncellemesi Android kullanıcılarına Google Play Store’u pas geçerek direkt olarak aktarılıyor. Uygulama pazarından kullanıcılara sosyal ağın Android uygulamasının yeni versiyonunun çıktığına dair bir bilgilendirme gelmesi yerine, bazı kullanıcılar Facebook’u açtıklarında yeni bir güncellemenin yüklenmeye hazır olduğuna dair bir pencere görüyorlar.

teknik destek

Görünene göre uygulama, güncellemeyi kullanıcılara haber vermeden arka planda indiriyor ve indirdikten sonra yüklenmesinin istenip istenmediğini soruyor. Ayrıca en yeni versiyon, gelecekteki güncellemeleri Wi-Fi’a bağlıyken sormadan otomatik olarak indirme iznine de sahip. Android için Facebook’un en yeni versiyonunda yer alan diğer değişiklikler, profil fotoğrafını değiştirebilme özelliği, iyileştirilmiş mesajlaşma ve akış üzerinden haberi gereksiz olarak işaretleme ya da silebilme seçeneği.

Şu an için bu güncelleme şekliyle karşılaşan kullanıcı sayısı az, fakat bu durumun gerçekliğini veya garipliğini değiştirmiyor. Sizlerin arasında da bu şekilde bir seçenekle karşılaşan ve yeni versiyonu direkt olarak indiren var mı?

Kaynak: Phandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!