Facebook Watch arama geçmişini silme

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Facebook Watch arama geçmişini silme şeklinde bir seçenek arayanlar aynı zamanda Watch video izleme geçmişi silme bölümü nerede diyebiliyor. Çoğu direk böyle bir seçeneğin çıkmamasından şikayetçi diye düşünüyoruz. Şu an için temizleme diye direk bir kısayol yok.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Facebook Watch, derlenmiş popüler videoların yer aldığı kişiselleştirilebilir sosyal bir platform diyebiliriz. Her ne kadar büyük hevesle ortaya çıksa da istenilen başarıya ulaşamadı. Şirket video aralarına yerleştirdiği reklamlarla önemli bir gelir elde etmeyi düşünüyordu. 

Haberimiz bu bölümü kullanan ama izleme arama geçmişini temizlemeyenler için hazırlanmıştır. Karışık bir yapısı bulunuyor ama biz bilgisayar üzerinden anlattık ve isteyen uygulama üzerinden işlemleri yapabilir.

Watch, Facebook’ tan bağımsız bir yapıya sahip olmadığını ve kendisine özgü bir ayar yapısı yer almamakta diyebiliriz. Lakin güncel halinde hala aynı şekilde olur mu bilemiyoruz. Zamanla her bölümde değişim olacaktır.

Facebook Watch arama geçmişi silme işlemi

Watch arama geçmişini temizleme bilgisayardan yapmanız için:

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
 1. Facebook’ a girip sağ üst köşeden ok simgesine tıklayın,
 2. Hareketler dökümüne girin,
 3. Filtreler başlığı altında yer alan ve sonuna doğru olan daha fazla yazısına tıklayın,      
 4. Açılanlardan arama geçmişi kısmına girin,     
 5. Orta üst köşede “Arama kayıtlarını sil”,      
 6. Açılacak yerden sil’ e onay verin.

Watch arama ve izleme geçmişine bakmanızı ve teker teker silmeniz için:

 1. Uygulamanın sağ alt çizgilere dokunun.
 2. Aşağıya kaydırın ve ayarlar gizlilik üstüne dokun.
 3. Ayarlar’ a girin.
 4. Bilgilerin bölümünde “Hareketler dökümü” açılacak.

Açılan yerden ulaşabilirsiniz. Ama en mantıklı bilgisayardan işlem yapmanız.

Facebook Watch arama geçmişini silme
Facebook Watch arama geçmişini silme

Dökümünde sürekli beyaz ekran geldiğinde kesinlikle oturumunuzun çıkışa atılmasını öneririz. Birde gizli sekmeyle denendiğinde belki problemsiz adımların uygulanması sağlanabilir.

İlgili başlığın zamanla yapılan güncellemelerle yer değişebilir. Hatta belki kısayol dahi eklenebilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Facebook Watch arama geçmişi silme
Watch arama geçmişi temizleme

Bazılarında tüm seçeneklerin geniş şekilde açıldığı olurken, bazense yukarıdaki gibi daha fazla yazısına tıklanması gerekebiliyor.

Facebook Watch arama geçmişini temizleme
Facebook Watch izleme geçmişini silme

Sol kısımda işaretli alana dokunduğunuzda sağ üstteki butonu göreceksiniz. Sonrasında son görseldeki yapılacak.

Facebook Watch arama geçmişi temizleme
İzleme geçmişi silinmiyor mu?

Kullanılan resimlerin eski olmasından dolayı güncel alanlar biraz daha değişik görülebilir. Yer değişmesi durumlarında ufak bir kurcalama ile doğru alana ulaşacaksınız. Watch video izleme geçmişi kaldırma ve aramaların görünmemesi için ayrı başlıklar veya tek başlıkla tamamlanabilir.

Facebook Watch aramalar silinmiyor

Arama geçmişi silinmiyor ise birden çok sebep olabilir. Örnek oturumla alakalı sorun, hesabınıza yapılan bir kısıtlama, işlem yapılan cihazda sorun ve internet sıkıntılarında çıkabilen kısmi hatalar. Facebook Watch TV geçmişi temizleme içinde ayrı bir yazı hazırlayacağız.

 • Hem PC’ de hem uygulamadan denendi mi?
 • Başka bir sistemde işlem yapın.
 • Oturumu kapatın tekrardan girin.
 • Tarayıcıyla girişlerde gizli pencereyle işlem yapın.
 • Sık yaptığınız bir şeyler buna neden olabilir. Belli bir süre hiç hesabınızı girmeden bekleyiniz. Gün içerisinde düzelebilir.
 • Cezalardan alakalı olma olasılığı var. Profilde bir şeyi değiştirmeye çalışınız. Değişmezse sistem aksaklığı veya yaptırım aklınızdan geçirebilirsiniz.
 • Uygulamanın sürümünü değiştirmeniz gerekebilir. Çok eski versiyona sahipseniz artık düzgün şekilde çalışmayabilir. Ya da yeni versiyonla uyum göstermiyorsa öncekine dönüş yapınız.

Belki sistemde arıza var veya güncellemelerden dolayı bir sorunlar karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Başkalarında var mı diyerek kontrol ediniz. Aşırıya kaçınan davranışların sonucu da bu olabilir.

Ne yaptıysanız hala ilk başladığınız yerdeyseniz, bir şeyin çalışmadığını belirten seçeneklerden biriyle sorunu iletiniz.

Video izleme geçmişinin çalışmıyor olması

Telefonda Watch video izleme geçmişi temizleme adımlarının ilk zamanlar görünmediği oluyordu. Bu daha henüz test aşamasında gibi bir durumdaydı. Tabi cihazlardan kaynaklı oluşan aksaklıkları da unutmamız gerekiyor.

Telefonlarda izleme geçmişi çıkmıyor durumlarında başka telefondan kontrol edilmesi gerekiyor. Sistemdeki arka planda çalışanların sorun çıkarması da mümkün. Örnek işlem sırasında bölümden atma durumları oluşabiliyor.

Kullanıcıların diğer deneyecekleri eksik profil alanlarını doldurmaları olacak. Sonrasında yüklü olan Facebook uygulamasının kaldırılıp, yerine eski olanlardan yükleyerek denenmesi.

Buton çıkıyor ama çalışmıyor durumlarıyla da karşılaşmanız mümkündür. O zamanda uygulamalar adındaki alana girip, Facebook’ un uygulamasına dokunup ve içerisindeki seçeneklere dokunmanız gerekiyor.

Yukarıdakinin uygulandığında her bir seçeneği çalıştırdığınızda aksaklığın çözülüp çözülmediğinin kontrol edilmesiyle diğerlerinin uygulanması gerekebilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak