Facebook biri hesabına giriş yapmış olabilir ne demek

Telefondan Facebook hesabıma girdiğimde “Biri hesabına giriş yapmış olabilir” uyarısı çıkıyor. Hesabınız çalınmış olma olasılığı aklınıza geliyor değil mi? Ya da şifre denemesinin yapıldığını düşünebilirsiniz.

Andronova

Facebook hesabınıza girdiğinizde oturum zaman aşımına uğradığını belirten bir mesajdan sonra beyaz bir ekran gelip bir sorun oluştuğunu söyleyip sonra oturum sonlanıyor ve sonra şifremi yazıp hesabıma girdiğimde “Biri hesabına giriş yapmış olabilir” mesajıyla karşılaştım diyenlerden misiniz?

Uyarıda size Facebook bilgilerinizin güvenliği saklı tutmak adına hesabınızı kilitledik, kilidin açılabilmesi için kimliğin doğrulanması ve şifrenin değiştirilmesi gerektiğini söyleyen bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu işlem tamamlanana kadar hesap gizli kalacaktır diye devam ediyor.

Evet biri hesabına girmiş olabilir. Ya da nedir diye merak ediyorsanız ve birazda endişeliyseniz merak etmeyiniz eğer şifrenizle hesap doğrulama ekranına ulaştıysanız sorun yok demek.

Hesabına giriş yapmış olabilir Facebook uyarısı

Bu tüm sosyal ağlarda karşılaşabileceğiniz bir uyarı mesajıdır. Buna belki siz neden oldunuz veya birisi hesabınıza saldırıyor olabilir. Yazımızda bunu netleştirmeniz adına ve neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Hesabına giriş yapmış demek direk hesabın çalındığı anlamına gelmiyor. Olası şüpheli davranışlar neticesiyle de bu uyarı çıkabiliyor. Biz soruna neden olabilecek durumları belirteceğiz ve sonrasında almanız gereken önlemlerden bahsedeceğiz. 

 1. Farklı cihazları kullanarak hesabınıza giriş yapıldığında çıkabilir
 2. VPN uygulamalarının kullanılması sonucu bu uyarı gelebilir
 3. Şüpheli paylaşımlardan sonra çıkabilir
 4. Farklı IP adresleri üzerinnen kişisel bilgiler ve önemli bilgilerin eklenmesi veya değiştirmesi neden olabilir
 5. Biri aşırı şekilde şifre denemesi yapıyor olabilir
 6. Saldırı programı kullanılarak denemeler yapılabilir
 7. Hesabınızdan bazı uygulamalara erişim verdiğinizde çıkabilir
Facebook biri hesabına giriş yapmış olabilir ne demek
Facebook biri hesabına giriş yapmış olabilir ne demek

Tamam dedikten sonra doğrulamanız gereken sorular karşınıza çıkabilir. Doğru yanıtlarsanız o zamanda yeni şifrenizi oluşturmanız gereken alan açılır. Açılmıyorsa çok sık deneme yapıldığından dolayı çıkmıyordur. Böyle olursa beklemeniz gerekir. Ya da farklı internet ve sistemle deneyiniz.

biri hesabına giriş yapmış olabilir nedir
Facebook biri hesabıma giriş yapmış

Birisi hesabına giriş yapmış olabilir ise çözümü

Bu uyarıdan sonra yapmanız gereken sizden istediği cevapları vermeniz. Bunlar bazen güvenlik soruları, arkadaşları tanımlama veya hesap doğrulaması olabiliyor. Şimdi çıkacak seçenekleri belirtelim. www.andronova.net

 • Zaman aşımı uyarısından sonra tamam ile devam edin
 • Ekran hiç bir paylaşımın olmadığı beyaz bir sayfa açılacak bir sorun oluştuğu yazacak ve tekrar dene butonu çıkacak oturum sonlanacak
 • Tekrarr giriş ekranına atacak ve şifrenizi yazıp hesabınıza giriş yapacaksınız
 • Ekran giriş yapılmaya çalıştığını belirten bir mesaj gelecek ve devam butonuna dokunun
 • Hesabı doğrulamanız için telefonla doğrulama, arkadaşlarınızın resimleri açılarak tanımlama veya kimlik doğrulamasından geçmeniz gerekebilir
 • Doğrulama geçtikten sonra yeni şifreni değiştir açılacak ve yeni şifren biraz uzun ve karmaşık olmasına dikkat edin
 • Sonra hesabınızı incelemeniz için güvenlik incelemesi çıkacak. Burada son paylaşılanların senin tarafından mı yaptığın, yaptığı son yorum, son takip ettiğin kişi ve değiştirilenler ekrana gelecek. Kontrol ediniz ve tümü sizin tarafınızdan yapıldı ise geç butonuyla devam ediniz

Eğer sizin tarafınızdan yapılmamış işlemler varsa bunu seçip gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz veya takip paylaşım gibi kaldırma önerisine uyabilirsiniz. Facebook’ a iletmek veya sorunu çözemediyseniz yardım almanız için Facebook müşteri hizmetleri konusuna bakınız.

Andronova