Facebook inceleme tamamlanana kadar kullanamayacaksın

Facebook "Şu anda kullanamazsın gönderimini inceliyoruz. İncelemen tamamlanana kadar kullanamayacaksın diye bir uyarıyla karşılaşanlar çözüm için devamını okuyunuz.

Facebook inceleme tamamlanana kadar kullanamayacaksın
müşteri hizmetleri

Facebook, "Her zaman topluluğun güvenliğini önemsiyor ve bu neden ile incelemenin tamamlanana kadar inceleme altında kullanamazsınız. Kullanamayacaksın diye devam eden uyarının çözümünde yapılacaklar sebeplerine göre şekillenecek.

Yukarıdakine benzer birde Facebook "İnceleme altında kullanamazsınız" şeklinde bir uyarıda gelebiliyor. Bazen paylaşımdan dolayı inceleme gelirken, bazende hesapta topluluk kurallarını önemseyen bir şey görülmesiyle gerekli kısıtlamaya gidilebilir.

Facebook mail ile açtığınızda 5 - 10 dakika sonra hesabınız kilitleniyor ve telefon numarasını yazmanızı istiyor. Bazılarında doğrulama yapılıyor ve 30 dakika veya 1 saat içerisinde tekrardan hesap kilitleniyor.

Bu durumla karşılaşanlar numara ekleme ve yüz tanımlanacak şekilde fotoğraf isteyebiliyorlar. İnceleme olumlu olursa hesap açılıyor ve olumsuz olursa tersi oluyor.

Facebook inceleme tamamlandı ve hesap kapatıldı

Bu olasılık her zaman olabiliyor ve sonuç olumlu ya da olumsuz geldiğinde anında işlem yapılıyor. Hesap kapatılıyor ya da açılabiliyor.

Her iki durumda da hesap askıda kaldı ise Facebook müşteri hizmetleri yazımıza bakın. Buradaki yazımızda çok sayıda bağlantıya ulaşabiliyorsunuz.

Facebook inceleme tamamlanana kadar kullanamayacaksın

Facebook hesap incelemesi olası nedeni

Bir nedeni var diyemeyiz ama çoklu nedenleri sizlerle paylaşacağız. Tabi daha çok seçenek olabilir ve yorumla iletiniz.

  • Şüpheli giriş denemelerin sıklığı
  • Farklı farklı cihazlardan aynı anda veya kısa süre içerisinde girişler
  • Paylaşılan bir şeyin şikayet alması
  • Toplum kurallarına aykırı paylaşımınız
  • Hesapta önemli bilgi değişimleri
  • Kısa sürede çok sayıda paylaşım veya yorumlar
müşteri hizmetleri