Firefox OS 2.5 Android Telefonlar İçin Yayınlandı! Yükleyin

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Dünya’nın en popüler internet tarayıcılarından olan Firefox‘un geliştiricisi Mozilla, şimdi mobil işletim sistemi Firefox OS 2.5 ile akıllı telefonlara geliyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Daha önce de sizlere “Custom ROM Atmadan Android’te Firefox OS Nasıl Kullanılır?” başlığında paylaştığımız, video anlatımın da yer aldığı haberimizin ardından, şimdi Android akıllı telefonlar için Firefox OS 2.5 sürümü Geliştirici Önizleme sürümü resmi olarak yayınlandı.

Uzun bir süredir Mozilla tarafından geliştirilen ve oldukça uzun bir yol katedilen yeni Firefox OS 2.5 sürümü, Android için yayınlanan *.apk dosyası ile denemek isteyen kullanıcılar için kolayca kurulabiliyor.

firefox-os-2-5-android-goruntu1

Android işletim sisteminden sıkılanlar için oldukça iyi bir deneyim olabilecek FireFox OS işletim sistemi, ana ekranda web siteleri dahil, web tabanlı uygulama yerleştirme ve Android uygulamalarına ulaşma gibi imkanlar sunuyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

firefox-os-2-5-android

Android için Firefox OS 2.5 sürümünü denemenize olanak sağlayan APK dosyasını mozilla.org/en-US/firefox/os/2.5 adresten kurabilir veya tam sürümünü Android telefonunuza kurmak (flashlamak) için ise firefoxos.mozilla.community/devices indiriniz.

Unutmayın, tam sürümü kurmanız durumunda, cihazınızdan Android işletim sistemi siliniyor. Tabi sonrasında eğer beğenmezseniz tekrar Android’i telefonunuza kurabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
ETİKET:
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir