Flash disk çalışmıyor USB disk hatasından kurtulun

USB disk hatasından kurtulun. Flash bellek' te veya harici disklerde görülen okuma ve bazı hataların çözümü bazen zor olabiliyor. Genelde çalışmamakta. Ama kurtarma programı…

Andronova

Veri kurtarma yazılımlarından bazıları aynı zamanda yazılımsal sorunları giderebiliyor. Aşağıda önerdiğimiz adımlar genel olduğundan alternatifleri araştırmanız önerilir.

Herkesin en sık kullandığı birçok bilgiyi depolarken yanında taşıma şansında veren USB diskler bazen beklenmedik problemler çıkarıyor. Her şeyin bir anda kötü gitmesini engel olmak için birkaç ufak metot kullanabilirsiniz. USB disklerde en sık başa gelen problem yazma koruma hatası. Kullanıcıların her şeyi hazırladıktan sonra USB taktıkları anda karşılarına çıkan bu sorun birçok şeyi baştan almalarına neden oluyor. Bunları yaşamamak için birkaç ufak ayrıntıya dikkat etmek yeterli.

USB sürücülerde güvenlik önlemlerini alın

Yazma kortuma hatası gibi aksiliklerle karşılaşmamak için USB sürücünün virüsten arındırılmış olduğuna dikkat edin. Yüklediğiniz verilerde temiz olmalı. Bu problem ile karşılaştığınızda format zamanı gelmiş olabilir. USB sürücü içindeki herhangi bir şey varsa başka yere kopyalayıp bir format atabilirsiniz. Kullanılan dosyaların formatı yazma koruma hatası gibi hataları ortaya çıkarabilir. Bu nedenle dosyaların formatının uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bilgisayarda kullanılan diskleri kontrol etmek için Windows aygıt yöneticisini açıp diski görüp görmediğini kontrol ediniz. Denetim masası / Yönetimsel araçlar / Bilgisayar yönetimi / Depolama / Disk yönetimi. Disk görünüyorsa üzerine sağ tıklayıp “Sürücü harfi ve yolu değiştir” seçeneği ile sürücüye bir yol verip kontrol ediniz. Onarım programlarından “HDD LLF Low Level Format Tool” kullanabilirsiniz.

Flash disk çalışmıyor USB disk hatasından kurtulun

Flash disk görmüyor neden

Flash bellek görmüyor neden

Format son çare olabilir

Format atmak, bu gibi hatalarda başvuracağınız en son çare olmalı. Bundan önce Diskpart komutu denenebilir. Başlatı açın ve komut satır yazın. Çıkan ekranda sağ tıklama ile yönetici olarak çalıştır seçin. Bundan sonrasına yapmanız gerek çıkan ekrana diskpart yazın ve enter yapmaya devam edin. Sonunda diski ayrıntılı olarak temizlemiş olursunuz. Bu işlem dışında Registry işlemini de kullanabilirsiniz. Bu iki metot da işe yaramıyorsa kalan tek çare formatlamaktır. Format ile her şeyi sıfırlamış olursunuz.
 


Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 20:03

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın