Arızalı flash disk ve telefon hafıza kartı onarımı

Bilgisayara diski taktım dolu ama flash disk boş gözüküyor biçimlendir diyor. Çalışmayan / okunmayan arızalı USB flash bellek, kamera - telefon hafıza kartı, flash disk tamiri ve SSD hard disk nasıl çalıştırılır onarılır?

Arızalı flash disk ve telefon hafıza kartı onarımı
müşteri hizmetleri

Arızalanmış okuyamayan flash diski, kamera hafıza kartını, cep telefonu hafıza kartını, SSD hard disk ve diğer yazılımsal arızalı depolama alanlarını tamir etmede kullanılan programlar bulunuyor. Tabi yazılımla onarım için genel şart diskin çalışıyor olması.

Flash belleği veya hafıza kartını taktığınızda "sürücüyü kullanabilmek için biçimlendirmeniz gerekiyor" veya "flash disk biçimlendir" diyorsa büyük ihtimalle virüs bulaşmıştır.

Flash bellek bellek nasıl tamir edilir?

Bazı USB diskleri okuyamaz hale gelebilir. Biçimlendirmek istediğinizde "flash disk biçimlendirilemiyor" hatasıyla karşılaşılabiliyor. İşte buna benzer sorunlar için önereceğimiz program aynı zamanda işlem yaptığı diskten sildiği verilere bir daha erişim yapamayacak şekilde veri silme işlemi yapıyor. Verileri kurtarmak için üst düzey gelişmiş teknolojik teknikleri kullanan şirketlerle görüşülmesi gerekebiliyor.

Arızalı diski onarmak için kullanılacak programın adı "hdd llf low level format tool" yazılımı birde "bad sector" onarımında da yardımcı olabiliyor. Uygulama ücretli ama ücretsizde kullanılabiliyor. Tabi belli bir kısıtlama ile karşılaşabiliyorsunuz.

Flash disk nasıl onarılır?

Hafıza kartı okumuyorsa çözümü: Oldukça kolay bir arayüze sahip olan yazılımda disk takıldıktan sonra "low level format" ("düşük seviye formatı") seçilip ve birim seçildikten sonra biçimlendirme butonuna tıklanacak. Sorunsuz şekilde işlem olduysa diski USB girişinden çıkarıp tekrar takıp sürücünün üstüne fareyle sağ tıklayıp "formatla" yazısına tklayıp sonra test ediniz. www.andronova.net

Disk onarım programını çalıştırdığınızda ekrana "upgrade for just" yani satın alma seçeneği, "enter code" yani satın aldıysanız kodu giriniz ve son olarak "continue for free" ücretsiz devam etme seçeneği.

Yazılımdaki "perform quick wipe just remove partitions an mbr" nedir? Yani "hızlı silme gerçekleştirmek sadece bölümleri kaldırmak" burada önyükleme yapılan USB' nin MBR' sini silmek istiyorsanız kullanılabilir. Biz bu işareti seçmeden "format this device" yani "bu cihazı formatla" butonuna basıyoruz.

Arızalı flash disk ve telefon hafıza kartı onarımıFlash disk nasıl onarılır?hafıza kartı nasıl onarılır

Bu yazımızla flash bellek onarım programı ve hafıza kartı nasıl onarılır kısaca göstermek istedik. Tabi bu yöntem sizi kesinlikle çözüme ulaştıracak diye bir şey söylemiyoruz. Ama biz zamanında 3-4 tane diski bu yöntemle onardık. Hafıza kartı kurtarma yazımıza bakmanızı öneririz.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 04:44
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE
YORUMLAR