Galaxy Gear Hayal Kırıklığı mı?

blank

Samsung Note 3 tanıtımında son günlerin modası akıllı bir saati de tanıtmıştı. Galaxy Gear adını verdiği bu saatin teknik özelliklerini isterseniz bir hatırlayalım;

teknik destek

*1.67-inch AMOLED ekranda 320×320 çözünürlük

*1.5 GHz hızında çalışan Samsung Exynos 4212 Çift Çekirdekli İşlemci

*ARM Mali-400 MP4 Grafik-İşlemci (Bu grafik işlemcisi Note 2’de ki ile aynıdır)

*512 MB RAM

*1.9-megapixel kamera

*Bluetooth 4.0 / NFC/Wi-Fi

*315 mAh pil ile 25 saat şarj dayanma süresi (Samsung’un verdiği değer)

Bu teknik özelliklere sahip Galaxy Gear Akıllı Saatin beyaz, turuncu, gri, siyah, pembe ve yeşil olmak üzere farklı renklerde kayışları var. Genelde Note 3 ile birlikte satışının yapıldığı bu saatleri teknoloji aşıkları hemen almaya başladı bile ama Samsung bu saatleri nedendir bilinmez sadece Note 3 ve Galaxy Note 10.1 2014 ile çalışması için tasarladığı için istenen satış rakamlarına ulaşılamadı.

sony smartwatch 2

Galaxy Gear alan kullanıcıların 3’te 1’i akıllı saatten istediklerini bulamadıklarını söyleyerek saatleri geri iade ettikleri açıklandı. Galaxy Gear kalın görünümü normal bir saatten daha ağır olması ve şarj süresinin çok kısa gitmesinden dolayı teknoloji aşıkları tarafından açıkçası hiç beğenilmedi diyebiliriz. 800 TL’lik fiyatıyla da açıkçası oldukça pahalı diyebilirim. Bu konuda Sony Smart Watch 2 hem her Android Telefon ile çalışması, hem su geçirmemesi, hem şarj süresinin normal kullanımda 1 hafta yoğun kullanımda 4 gün gitmesi, hemde Galaxy Gear’ın tam yarı fiyatına yani 400 TL ye satılması ile Galaxy Gear’ın önünü kesmiş gibi gözüküyor. Önümüzdeki günlerde Galaxy Gear’ın Galaxy S4 ile de optimizasyonu sağlanacak gibi duruyor. Note 2 ve S3 ile optimizasyonun da aralık ayı gibi tamamlanması planlanıyor. Peki siz akıllı saatler için ne düşünüyorsunuz?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!