Galaxy S4 Active için Android 4.3 Güncellemesi Başladı!

Samsung geçtiğimiz yıl Galaxy S4’ü duyurduktan sonra Galaxy S4 adı altında birçok telefon piyasaya sundu. Bu modellerden biri de suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergileyen Galaxy S4 Active oldu. Haziran ayı içerisinde resmi duyurusu gerçekleşen telefon tasarım ve teknik özellikler noktasında Galaxy S4’ten farklılık barındırıyor. Ön bölümde üç adet fiziksel buton, Full HD LCD ekran ve 8MP çözünürlüklü arka kamera bu farklılıkların başında geliyor.

teknik destek

ülkemizde de resmi olarak satışta olan Galaxy S4 Active Android 4.2.2 ile kutudan çıkarken, Samsung mevcut Galaxy S4 için birkaç ay önce yayınladığı Android 4.3 güncellemesini nihayet su geçirmez Galaxy S4 için de başlattı. 770MB dosya büyüklüğünde olan güncelleme ilk olarak Amerika’da (AT&T) başlarken, dağıtım şebeke ve Kies üzerinden sağlanıyor. Galaxy S4 Active’in uluslararası sürümü için Android 4.3 güncellemesinin ne zaman başlayacağına ilişkin Samsung cephesinden herhangi bir açıklama henüz yapılmadı ancak kısa süre içerisinde güncellemenin diğer kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

Güncelleme kapsamında yer alan yenilikler daha önce Galaxy S4 I9500 ya da I9505 modellerine sunulanlarla aynı. Bunları kısaca hatırlayacak olursak; geliştirilmiş RAM yönetimi, ekran optimizasyonu ve daha keskin yazıların elde edilmesi, kamera tarafında iyileştirmeler, Samsung’un güvenlik uygulaması Knox, Galaxy Gear akıllı saat desteği, performansı hızlanan tarayıcı, klavye gelişmeleri, cihazın hızını yükselten TRIM desteği, TouchWiz kullanıcı arayüzünde küçük çaplı iyileştirmeler ve genel bir performans artışı.

kaynak: AndroidCentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir