Galaxy S4 (I9500) için CyanogenMod 11 Android 4.4 Alpha Seviyesinde Yayınlandı!

Android platformunda yer alan özel yazılım geliştirme ekipleri Android 4.4 planlarını ortaya koymaları sonrası ilk alpha ve beta seviyesinde ROM’ların yayınlanmasın başlandı. OmniROM popüler bazı telefonlar için Android 4.4 yazılımların dağıtımını sürdürürken, ekosistemin önde gelen özelA ROM geliştirme ekibi CyanogenMod ise ilk olarak Nexus 5 için CM 11 ROM’unu yayınlamıştı. Ekip şimdi de Galaxy S4’ün ülkemizde de satışa sunulan Exynos octa işlemcili versiyonu için CM11 Android 4.4 ROM’unu Alpha seviyesinde yayınladı.

teknik destek

Nexus 5 için yayınlanan ROM’un aksine Galaxy S4 yazılımında ilk aşamada birçok hatanın yer aldığı rapor ediliyor. Günlük kullanım için pek de stabil olmayan yazılımın nasıl olduğunu merak ediyor ve cihazınıza yükleme istiyorsanız gerekli dosyaları buradan indirip Recovery menüsünden yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Geliştirici ekip dileriz stabil sürümü en kısa süre içerisinde kullanıcıların tecrübe etmesine olanak sağlar. Exynos işlemci cihazların stabil seviyedeki ROM’lara erişmesi, işlemcinin kaynak kodlarının dağıtılmaması sebebiyle bazen uzun sürmektedir. Ancak yine de ekibin I9500 için yazılım geliştirmesi önemli olsa gerek.

Yükleme sonrası karşılaşılan sorunlardan bazıları; dokunmatik sorunları, düşük mikrofon sesi, video kaydında hatalar, ekran otomatik döndürme sorunu, dahili ve harici depolara bağlantı esnasında alınan hatalar ve fotoğrafların galeri uygulamasında görüntülenmemesi şeklinde sıralanıyor.

kaynak: blog.gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir