Galaxy S4 ve Galaxy Note 3’ün Android 4.4 Güncellemesine Ocak Ayında Kavuşacağı Resmen Onaylandı!

Andronova

Samsung bir taraftan Galaxy Note 2 ve Galaxy S3 için Android 4.3 güncellemesinin dağıtımını sancılı bir şekilde sürdürüyor olsa da, diğer taraftan 2013 yılı amiral gemi modelleri olan Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için en güncel Android sürümünün hazırlıklarını sürdürüyor.

Android 4.4‘ün yayınlanması sonrası birçok Android üretici güncelleme takvimine ilişkin bazı detaylar paylaşırken, Samsung ise daha önce olduğu gibi güncelleme takvimini gizli tutmayı tercih etti. Kasım ayı içerisinde Samsung Hindistan yazılım geliştirme ekibi cephesinden sızdırılan bir belge Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için Android 4.4 güncellemesinin ocak ayında başlayacağını bildiriyordu. Aynı belgede Galaxy S III ve Galaxy Note 2 içinse mart-nisan dönemi işaret edilmişti.

Android 4.3 güncellemesinde oluşan sancılı dönem Samsung kullanıcılarının Android 4.4 güncellemesine temkinli yaklaşmasına neden oluyor. Bu sebeple güncellemenin daha ileri tarihlere ertelenmesi ihtimal dahilinde. Neyse ki Fransız taşıyıcı SFR resmi site üzerinden yayımladığı haberle Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için Android 4.4 güncellemesine ocak sonunda başlanacağını duyurdu. Ocak sonunda kullanıcılarla buluşturulacak güncellemenin dağıtımı şubat başına kadar sürecek. Her iki modelin uluslararası versiyonları için de güncellemenin aynı dönemde başlaması bekleniyor.

Samsung kaynaklarından elde edilen benzer belgeye göre Samsung sadece 2012 ve 2013 yılı amiral gemi modellerine Android 4.4’ü sunmayı düşünmüyor. Bu modellerin yanı sıra Galaxy S4 Mini, Galaxy S3 Mini, Galaxy Ace 3, Galaxy S Advance, Galaxy Ace 2, Galaxy Core, Galaxy Fame ve Galaxy Fresh için de Android 4.4 hazırlıklarının sürdürüldüğü görülmüştü.

Android-4.4-Galaxy-S4-Galaxy-Note-3-SFR

kaynak: SamMobile, smartphones.sfr

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir