Antalya sahilleri gidilecek yerler

Antalya sahilleri ve gezilecek yerleriyle tatili doyasıya çıkaracağınız Türkiye' nin önemli turizm yerlerinden biri. Kaputaş ve Kleopatra sahilleri gibi çok beğeneceğiniz sahilleri var.

müşteri hizmetleri

Antalya ilinde birden fazla sahil mevcuttur. Biz bunlardan dördüne yer vermek istedik. Daha öncede Antalya’ da gezilecek yerlerini anlatan bir yazı yayınlamıştık. Bu yazıya haber sonunda ulaşabilirsiniz. 

1) Kaputaş sahili

Kaputaş, Kaş beldesi ile Kalkan beldesi arasında yer alan bir sahildir. Bu sahil, Kaş beldesine 20 km uzaklıkta yer alır. Söz konusu sahil, Kalkan beldesine 10 km uzaklıkta yer alır. Kaputaş sahilinde özel araçlar için otopark alanı çok kısıtlıdır. Yaz aylarında Kaş beldesinden söz konusu sahile düzenli olarak seferler vardır.

2) Phaselis sahili

Phaselis, Phaselis antik kenti içerisinde yer alan bir sahildir. Bu sahil, Antalya il merkezine 59 km uzaklıkta yer alır. Söz konusu sahil, Kemer ilçesine 15 km uzaklıkta yer alır. Phaselis sahili, Kumluca ilçesine 29 km uzaklıkta yer alır. Bu sahile giriş ücretlidir. Söz konusu sahil, yeşil ile mavinin mükemmel uyumunu gözler önüne serer. Phaselis sahili içerisinde bir tane müze büfe vardır. Söz konusu sahilin içerisinde bir tane tuvalet mevcuttur.

Antalya sahilleri gidilecek yerler

3) Kleopatra

Kleopatra, Antalya ilinin Alanya ilçesinde yer alan bir sahildir. Bu sahil, Alanya kalesinin batı tarafında yer alır. Söz konusu sahil, Antalya ilinin en çok tanınan ve en çok sevilen sahilleri arasında yer alır. Kleopatra sahiline giriş ücretsizdir fakat sahil içerisinde kullanılan şezlonglar ve şemsiyeler ücretlidir.

4) Olimpos

Olimpos sahili, Antalya ilinin Kumluca ilçesinde yer alan bir sahildir. Bu sahil, Olimpos antik kenti içerisinde yer alır. Söz konusu sahil, Antalya ilinin en çok tanınan ve en çok sevilen sahilleri arasında yer alır. Olimpos sahiline giriş ücretlidir.


Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 00:28