Gmail 2 adımlı doğrulama nasıl yapılır

media 9425

Google Gmail iki adımlı doğrulama nedir? E-posta mail' de en iyi güvenlik seçeneği nedir? 2 Adımlı doğrulama sistemini nasıl aktif edilir detaylı resimli anlatım.

teknik destek

Gmail hesabınıza ait güvenlik düzeyini artıran bir yöntemi bu haberimizde sizlerle paylaşacağız. Aslında Gmail hesabınızın başına herhangi bir olumsuz durum gelmesi bütün google hesaplarınızı etkilemektedir. Çünkü gmail hesabınız ile bütün google hizmetlerinizi kullanmaktasınız. Bundan dolayı eğer gmail hesabınız  çalındığında çalan kişiler bütün google hizmetlerinize erişebilirler.

Google Gmail 2 adımlı doğrulama nedir?

Gmail hesabınızın çalınması aslında büyük sorun teşkil etmektedir. Çünkü çalınan gmail hesaplarını geri alabilmek biraz zordur. Bundan dolayı hesabınızın çalınmasını engellemek için güvenlik düzeyini artırmanız gerekmektedir. Gmail e-postanızda uygulayabileceğiniz güvenlik sistemlerinden biride 2 adımlı doğrulamadır. Bu sistemi uyguladığınızda büyük bir ihtimalle hesabınızın güvenliğini almış olacaksınız. 2 adımlı doğrulama sitemini hesabınızda aktif edebilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Gmail 2 adımlı doğrulama nasıl yapılır

2 adımlı doğrulama sistemnin aktif edebilmek için ilk olarak gmail hesabınıza giriş yapınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan simgeye tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda Hesabım yazısına tıklayınız. Aşağıda kırmızı kutucuk içerisine aldığımız bölümdür.

Google Gmail 2 adımlı doğrulama nedir?

Yukarıdaki işlemin ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda farklı sekmeler bulunmaktadır. Bu sekmelerden Oturum açma ve güvenlik seçeneğine tıklayınız.

Gmail 2 adımlı doğrulama nasıl yapılır

“Google’da oturum açma” bölümüne giriş yaptıktan sonra karşınıza 2 adımlı doğrulamayı aktif hale getirebileceğiniz ve test edebileceğiniz ekran karşınıza gelecektir. Bu bölümde daha önce google’ye bildirmiş olduğunuz cep telefon numaraları çıkacaktır. Eğer birden fazla numaranız varsa istediğinizi seçebilirsiniz.

Eğer google’ye herhangi bir numara bildirmediyseniz bu ekrandan numara ekleyebilirsiniz. Bu ekrandan telefon numaranız seçtikten sonra karşınıza iki farklı seçenek gelecektir. Bu seçenekler doğrulamayı hangi yöntem ile belirlemenizi isteyecektir. Seçenekler kısa mesaj ve telefon araması şeklindedir. Kısa mesaj seçmenizi tavsiye ederiz. Kısa mesajı seçtikten sonra sayfanın altında bulunan Deneyin yazısına tıklayınız. Daha sonra google telefonunuza kısa mesaj gönderecektir. Gelen mesaj içerisindeki kodu karşınıza gelen ekrana yazınız. Aşağıda kırmızı kutucuk içerisine aldığımız bölüme gelen SMS kodunu giriniz.

Gmail 2 adımlı doğrulamayı açma

Gmail 2 adımlı doğrulama nasıl yapılır

  • Bu işlemin ardından google’nin test aşamasını geçmiş olacaksınız. Son adım olarak ise aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda yer alan Aç yazısına tıkladığınızda 2 adımlı doğrulama sistemi hesabınızda aktif olacaktır.

Gmail 2 adımlı doğrulamayı açma


Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 01:14

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın