Google Maps nedir nasıl kullanılır?

blank

Google haritalara resmi cihaz mağazasından indirebilirsiniz. Android Google Play ve iPhone App Store' den ücretsiz indir yükleyip deneyiniz. Paralı sürümü yani ücretli sürümü ile daha çok detaylara ulaşabilirsiniz.

teknik destek

Teknoloji; gün geçtikçe hayatımızın her alanında yer almaya ve birçok yönden de kolaylaştırmaya başladı. Fotoğraf düzenleyici programlar, navigasyon cihazları, online alışverişler, elektronik postalar ve daha buna benzer birçok uygulama ve program. Bu programların en sık kullanılanlarından birisi de Google Maps programıdır. Peki Google Maps nasıl kullanılır?

Alt başlıklar (Müşteri hizmetleri)

Google Maps nedir?

Peki, Google Maps nedir nasıl kullanılır? Esasında Google haritalar nedir diyebilirsiz. Google Maps; dünyanın her yerinde 3 boyutlu olarak yolculuk yapabilmenizi ve gezebilmenizi sağlayan, geliştirilmiş bir harita programıdır. Bu program hem bilgisayarda hem de akıllı telefonlarda kullanılabilen bir programdır. Programı telefonda kullanmanın en büyük avantajı; bilinmeyen bir yere giderken, adres tarifi alınabiliyor olması ve navigasyon cihazı gerçek zamanlı olarak o yere ulaşılabiliyor olmasıdır.

Google Maps kullanımı

Google Maps ne işe yarar? Google Maps’in kullanım şeklinden kısaca bahsedecek olursak; gitmek istenilen adresi girdikten sonra, oraya toplu taşıma aracıyla, arabayla, bisikletle hatta yürüyerek bile ulaşmak mümkün. Google Maps’in en büyük özelliklerinden ve avantajlarından birisi de sadece adres bilgisi vermekle kalmayıp, o adrese giderken kullanılabilecek toplu taşıma araçları hakkında da bilgi vermesidir. İşletme sahipleri için de son derece faydalı bir programdır.

İşletme sahipleri, işverenler ziyaret etmek istedikleri yerin bilgilerini bu program sayesinde kolayca öğrenebiliyorlar. Bu program sayesinde; bir insanın yerinden bile kalkmadan, ziyaret etmek istediği, görmek istediği müzeleri, caddeleri, sokakları, restoranları görebilmesi mümkün.

Programı telefonda kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken konu ise; yeteri miktarda mobil internet kullanma durumunuz yoksa yüklü miktarda faturalara neden olabilmesidir.

Google Maps nasıl kullanılır?

Google Maps uygulamasını resmi telefon mağaza uygulamasından indiriniz. Arama terimleri Google haritalar veya Google Maps. Uygulamayı ilk açtığınızda konumunuzu ulaşmak isteyecek. İzin vermeniz gerekiyor. Sonra gitmek istediğiniz yeri arama bölümüne yazınız. Gideceğiniz yer yürüyüş mesafesindeyse ilgili seçeneği seçiniz. Arabayla gidecekseniz araba simgesine dokunup başla butonuna dokununuz. Sizi hem görsel hem de sesli uyarılarla gideceğiniz yere götürecek.

Google Maps kullanımıGoogle Maps nedir?Google Maps nasıl kullanılır?Google Maps nedir nasıl kullanılır?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!