Google Play Store Maksimum Apk Boyutu Yükseltildi!

media 12636

Akıllı telefon ve diğer akıllı cihazlardaki uygulama ve oyun sayıları her geçen gün büyük bir hızla artışa devam ederken, Google‘ın mobil işletim sistemi Android‘in en önemli parçalarından olan uygulama marketi Google Play Store için maksimum APK yükleme boyutu yükseltildi.

teknik destek

Google Play Store‘da geliştiriciler için daha evvel 50MB olan maksimum APK yükleme boyutu limiti, yeni düzenlemeyle birlikte 100MB‘a yükseltildi.

google-play-store-apk-boyutu

Google Play‘de ki bir çok uygulama ve oyun, 50MB’a kadar boyutlara sahipken, yüklendikten sonra servera bağlanarak 2GB’a kadar ek dosya yüklüyor ve kullanıcıların bir çoğu da bundan rahatsız oluyorlardı.

Özellikle QHD ekranlı telefonlar arttıkça, uygulama ve oyunların da destekledikleri çözünürlükler yükselmiş ve bu durum doğrudan boyutlarına yansımıştı. Google bu konuda attığı bu adım sayesinde, 100MB’a kadar boyuta sahip uygulamaların, ek indirme gerektirmeksizin yüklenmesine izin vermiş oldu.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın