Google’ın Modüler Akıllı Telefon Projesi Ara’da, Test Ürünler Gönderiliyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google‘ın geçtiğimiz yıl Motorola Mobility‘yi satın aldıktan sonra, akıllı telefon pazarını değiştirecek bir adım atarak, Ara Projesini(Project Ara)’ni duyurmuştu.

teknik destek

Modüler olarak güncellenebilen yeni nesil akıllı telefon projesinin henüz prototipi çıkarılacaktı ki, Google, Motorola’yı Lenovo‘ya sattı. Bu satışın ardından Project Ara‘nın sonu ne olacak diye sorular gelmeye başlarken, Google, Ara projesinin halen Google’da olduğu ve Lenovo’ya verilmediği konusuna açıklık getirdi. Ardından, Ara projesinin yöneticisi olan Paul Eremenko, Ara projesiyle yapılacak olan akıllı telefonun ana iskelet üzerine istenilen modüllerin eklene bilme imkanına sahip olacağını, bu modüllerin iskelete özel mıknatıs ve mekanik kilitlerle bağlanacağını söyleyerek proje hakkında detay verdi.

Google-Project-Ara-9

Diğer taraftan, henüz bitmemiş olan projeden, Ara projesinin ve Moto X‘in tasarım aşamasında yer alan Dan Makoski, hayatında değişiklik yaparak, finans şirketi Capical One’da çalışmak üzere ayrıldığını ilan etti.

Ancak, modüler akıllı telefonu bekleyenler için sevindirici haber ise, artık projede test aşamasına gelinmiş olması. Test için 90 bin kişi başvurmuş ve Google bunlardan 100 şanslı kişiyi belirleyip, ilk test ürünlerini ücretsiz olarak önümüzdeki 8 ay içerisinde göndermeye hazırlanıyor. Belirtmekte fayda var, Ara kod adlı modüler akıllı telefonların başlangıç fiyatının ise 50$ olacağı belirtiliyor.

2015’in ilk çeyreğinde yaşanacak bu değişimin akıllı telefon pazarında iPhone gibi bir etki yapacak mı çok merak ediyorum. Neticesi umarız biz kullanıcıların lehine olur.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir