HTC Butterfly İçin Android 4.2.2 ve Sense 5 Güncellemesi Resmen Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC’nin geçtiğimiz yılın son çeyreğinde resmi duyurusunu gerçekleştirdiği ve dünya genelinde yaygın olarak satışa sunulan Full HD çözünürlüklü ilk telefon olma özelliğini gösteren Butterfly için Android 4.2.2 ve Sense 5 güncellemesi resmen başladı. One modelinde olduğu gibi HTC’nin güncellemeyi yine ilk olarak Tayvanlı üreticilere sunduğu rapor edilirken, söz konusu güncellemenin önümüzdeki haftalarda tüm dünyada kullanılabilir olması bekleniyor.

teknik destek

Güncelleme kapsamında sunulan yeniliklere değinilmese de, HTC One’da yer alan ve Android 4.2.2’nin getirmiş olduğu kimi özelliklerin Butterfly modeline sunulduğu tahin ediliyor. Bunlara değinecek olursak; Sense 5 ile birlikte Blinkfeed ve HTC Zoe uygulamaları, kilit ekranda widget desteği, değiştirilen widget paneli, gelişmiş bir yapı sunan yeni hızlı ayarlar menüsü, kamera noktasında sağlanan gelişmeler, performans artışı ve yüzdeli batarya simgesi.

Ülkemizde henüz satışa sunulan telefonun teknik özeliklerine kısaca değinecek olursak; 5-inç boyutunda 1920 x 1080p (Full HD) çözünürlüklü Super LCD3 ekran, 1.5GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro APQ8064 işlemci, Adreno 320 grafik birimi, 2GB RAM, F2.0 diyafram aralığına sahip 8MP çözünürlüklü kamera, dahili depolama birimi, 2.020 mAh kapasiteli batarya, Bluetooth 4.0, NFC, LTE ve Beats Audio ses desteği.

kaynak: Androidbeat

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!