HTC M8’de Full HD Çözünürlüklü Ekran Kullanılacağı Onaylandı!

blank

HTC‘nin önümüzdeki haftalarda resmi duyurusunu yapacağı HTC M8‘in ekran özellikleri şekkillenmeye başladı. Tayvanlı üretici telefonun Kullanıcı Ajan Profilini (UA Prof) yayınlarken, hem telefonun varlığını resmen onayladı hem de One’ın halefi olarak gösterilen M8’de 1920 x 1080p çözünürlüklü bir ekranın kullanılacağını teyit etti. Geçtiğimiz yıl One modelinde de Full HD çözünürlüklü ekrana yer veren HTC’nin en azından yılın ilk yarısında QHD (1440 x 2560p) ekran çözünürlük seviyesine geçmek gibi bir düşüncesinin olmadığını anlıyoruz.

teknik destek

One+ ya da One 2 olarak isimlendirilen telefonda ekran boyutunun hangi seviyede olacağı ise gizemini koruyor. 5-inç boyutunda bir ekranın bizleri karşılaması bekleniyor, ancak HTC’nin yeni nesil One’da ekrana konumlandırılacak sanal butonlar tercih edeceğinden dolayı söz konusu ekran seviyesi 5.2-inç seviyesine de yükseltilebilir. Bir önceki One modelinde Super LCD3 ile kullanıcılara iyi bir görüntüleme deneyimi sunan HTC’nin One’ın devam modelinde de yine aynı netlik ve keskinlikte görüntüler aktaracak yeni nesil bir LCD ekran kullanması bekleniyor.

HTC M8’e geçtiğimiz yıl üst seviye akıllı telefon ve tabletlerin büyük bölümünde yer alan Snapdragon 800 işlemcisi güç verecek. Ancak HTC’nin bu defa söz konusu işlemcinin MSM8974AB çözümünü kullanması bekleniyor. İşlemciyle birlikte gelen Adreno 330 grafik biriminin QHD ekranda nasıl bir performans göstereceği tartışıladursun (Adreno 320’nin Full HD ekranda sergilediği performansın benzeri bekleniyor), HTC’nin aslında modelde Full HD ekrana yer verecek olması hem pil hem de oyun deneyimini olumlu yönde etkileyecektir.

Daha gelişmiş bir Ultrapiksel kamera, çift LED flaş, 2 ya da 3GB RAM, 16GB dahili depolama, microSD kart desteği ve parmak izi tarayıcısının yer alacağı HTC M8’in şubat ayı içerisinde resmen duyurulması bekleniyor.

Schermata-2014-01-20-alle-13.08.39-1

kaynak: androidandme

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!