HTC, Tedarikçilerle Sorunlar yaşarken; Olası Başarısızlıkta

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC, Tedarikçilerle Sorunlar yaşarken; Olası Başarısızlıkta Peter Chou’nun İstifası Bekleniyor!

Andronova

HTC’nin 2013 yılı planlamasında üst seviyede konumlandıracağı tek model HTC One olacak. Şirket yılsonuna kadar gelişen süreçte Windows Phone 8 ve Android platformu için orta ve giriş seviyesi ürünlere yoğunlaşacak.

Tüm bunlar yaşanadursun şirketin One modelinde tedarik sıkıntısı yaşadığı uzun süre kamuoyunda dillendirilirken; söz konusu gelişme şirket cephesinden de doğrulanıyor. Üstelik Tavanlı üreticinin tedarikçiler nezdinden imaj kaybettiği ve su sebeple tedarik sağlamada sorunlar yaşadığı bildiriliyor.

İddiayı gündeme getiren Wall Street Journal, söz konusu bir başarısızlıkta şirket CEO’su Peter Chou’nun istifa edeceğini okuyucularına duyurdu. Chou’nun One modelinden bir hayli umutlu olduğu ve şirketin deyim yerindeyse tekrar şaha kalmasında önemli bir rol üstleneceği ön görülüyor. HTC One’da oluşan tedarik sıkıntıları, Chou üzerinde baskı oluşturduğu ve olası başarısızlıkta, istifa edeceğini üst düzey yetkililerle paylaşıldığı belirtiliyor.

HTC, geçtiğimiz yıl istenilen satış rakamlarını bir türlü hedefleyememiş ve bu sebeple sürekli olarak tedarik notasında üreticilere anlaşmazlığa düştüğü iddia ediliyor. Muhtemelen J Butterfly, Droid DNA, HTC One X ve Windows Phone 8 cephesinde yer alan ürünleri katabileceğimiz listede; telefonların istenilen satış rakamlarına ulaşamaması sebebiyle bir kısım siparişlerin iptal edilmesi tedarikçilerle HTC’nin arasını fena açmışa benziyor. Zaten oluşan bu sorunlar sebebiyle One modelinde yeterli miktarda Ultrapiksel sensör ve alüminyum kasa tedarik edilemediği bildiriliyor.

HTC One, bu ay sonunda kısıtlı sayıda One modelini ABD, İngiltere, Tayvan ve Almanya’da satışa sunacak. Telefonun nisan döneminde birçok ülkede satışa sunulması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.