Huawei Vodafone H300s modem kurulumu ve WiFi şifre değiştirme

Andronova
By Andronova
4 Minimum Okuma

Huawei H300s yani Vodafone H 300s modem kurulumu ve WiFi şifre değiştirme adımlarını resimli anlatım şeklinde sizlere hazırladık. Biraz karışık arayüze sahip gibi duruyor. Büyük ihtimalle bir çok kullanıcının internet kurulumu nasıl yapıldığını bilmiyordur. Artı birde video anlatımını sizlere hazırlayacağız.

Sponsorlu reklam

Vodafone H300s kurulumu için çok sayıda dokümanı Google üzerinden erişeceğinizi biliyoruz. Bizim farkımız olası bağlantı sorununda ne gibi adımlar izlenmesi gerektiği hakkında da ipuçları vermemiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kurulumdan önce girişte yer alan şifreyi daha kolay hatırlanacak bir şifreyle değiştirebilirsiniz. Tabi basit olmayan karakterler kullanarak belirlemenizi öneriyoruz.

Sponsorlu reklam

Vodafone H 300s nasıl kurulur?

Huawei H300s modem nasıl kurulur sorunuzdan önce dikkat edilecek bir kaç husustan söz etmek istiyoruz. Teknik bilgisi olmayan çok sayıda kullanıcının yaptığı en büyük yanlışlılardan biri internet kullanıcı adıyla kablosuz bilgilerin karıştırılması. Hizmet şifresinin yerine kablosuz şifreyi yazanları görüyoruz. Ad olarak WiFi ağındaki bilgiyi yazanlarda oluyor.

Gelelim modem kurulumunun gerekli adımlarına:

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • 192.168.1.1′ i Chrome’ un adres satırına yazınız,
 • Kullanıcı adına admin, şifresine size verilen evrakta veya modemin arkasında yazan bilgiyi giriniz,
 • Üst kırmızı alanda bulunan “İnternet” başlığına tıklayın,
 • Yan tarafta “WAN” alanına dokunun,
 • Orta alanda yer alan “WAN VDSL” bölümüne geçin,
 • Kalem olan simgeye tıklayın,
 • Gerekli bilgileri doldurun ve diğer seçeneklerin doğruluğunu aşağıdaki görselle teyit edin.
Huawei Vodafone H300s 1
Huawei Vodafone H300s modem kurulumu
Huawei Vodafone H300s 2
Huawei H 300s modem kurulumu

WAN alanındaki kaleme tıklayarak gerekli yapılandırma ayarlarına geçiniz.

Huawei Vodafone H300s 3
VDSL ayarı
Huawei Vodafone H300s 4
Vodafone H 300s kullanıcı adı ve şifresi nedir

Vodafone H 300s kablosuz ayarları

Vodafone H 300s kablosuz kurulumu için ilgili sıralamayı aşağıya ekliyor ve gerekli doğrulamayı ise resimlere bakarak yapabilirsiniz.

 • Ana sayfadaki üst alandan “Kablosuz internet” bölümüne girin,
 • WiFi 2,4 GHz yazısının yanındaki butonu açın,
 • Wi-Fi adını yani SSID’ ye Türkçe karakter kullanmadan bir şeyler yazınız. İsterseniz olduğu gibi bırakabilirsiniz,
 • Kanal’ ı “Otomatik” şekilde bırakabilirsiniz. Eğer özellikle kullanılacak bir cihaz için manuel bir kanal ayarı gerekiyorsa o zaman 11 veya 6 seçilebilir,
 • Yayın adını açık tutun,
 • WiFi aygıt sayısını isterseniz sınırsız yaparsınız isterseniz 1′ den 9′ a kadar bir değeri seçersiniz,
 • Şifre değiştir ile WiFi şifresini belirleyerek diğerlerini kontrol edersiniz. Kullanacağınız şifre karışık ve uzun olmasına özen gösteriniz. Örnek T3h*8/f(Av-5#1 gibi kullanım daha güvenli olacaktır.

WiFi kurulumu nasıl yapılır adımlarını teker teker yazdık. Alanda yer alan “Ziyaretçi WiFi” evinize veya işyerinize gelenlerin geçici olarak internetinize bağlanmalarını sağlamak adına kullanabilirsiniz. Kısaca sürekli aktif olan bağlantınızın şifresini vermek istemiyorsanız bu özellik çok işinize yarayacak. Misafirleriniz gittiğinde bu bölümü kapatmanızı öneririz. Yani geldiklerinde geçici olarak açarsınız.

Huawei Vodafone H300s 5
Vodafone H 300s kablosuz kurulumu

Huawei H300s WiFi şifre değiştirme

Kullanıcılar zamanla belirledikleri WiFi şifresini unutabiliyorlar. Üstüne birde modeme giremiyorum sorunu yaşayanlarda olabiliyor. Bu gibi durumlarda reset atmak en mantıklı olan seçenek oluyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Vodafone H300s WiFi şifre değiştirme sorunu yaşayanların modemini resetlemeleri yeterli olacak. Tabi modemin içerisine giremeyenler için bu en iyi yöntemdir. Lakin işlem sırasında modemin açık olması gerekiyor. Artı reset butonuna 10- 15 saniyeyi geçmeyecek şekilde basılı tutulması önerilir. Aksı durumlarda modem yanma sorunu çıkar.

Not adına sizin dışınızda birileri değiştirme olasılığı için işlemleri uzman desteği ile yapmanızda önerilir.

Vodafone H 300s bağlanmıyor

Vodafone H 300s bağlanamıyorum hatası yaşayan kullanıcıların ne gibi işlemler yapması gerektiğini aşağıya ekliyoruz. Teknik bilgisi olmayanların uzman desteği için telefonla arayarak bilgi alabilirler. Modemlerinin garantisi varsa modemin müşteri hizmetlerini aramaları daha mantıklı olacak.

Modemin içerisine giremeyenler yani modeme bağlanamıyorum diyenlerin ethernet kablosu kullanarak denemelerini öneririz. Ek bilgi modemde yer alan reset butonuna basarak sıfırlayıp o şekilde de ulaşabilirsiniz. Bu işlem daha önce yapılan tüm ayarların silinmesine neden olacak. Kısaca tekrardan kurulum yapılması gerekiyor. Otomatik kurulumlarda bazen bu buton işe yarayabiliyor.

Kullandığınız tarayıcının gizli sekmesinden de denenebilir. Artı başka tarayıcı da kullanılabilir.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.