iCloud Yedekleme ile Nelerin Yedeği Alınır

media 12115

iCloud yedekleme ile nelerin yedeği alınır sorusuna yanıt olarak genel bilgilere yer verdik. Sitemizde bir çok sorun içinde ne yapılacağını anlattığımız makalelerimiz var.

Andronova

iCloud’a kayıt olduğunuzda ücretsiz 5 GB saklama alanı otomatik eklenir. Yedekleme alanınız dolduğunda bazı yedeklenen verileri silerek yer açabilir veya yedekleme alanı satın alabilirsiniz. 50 GB Aylık 2,99 TL. 200 GB Aylık 7,99 TL. 1 TB Aylık 29,99 TL

iCloud ile neler yedeklenir?

iCloud, ile Apple cihazlarınız (iPhone, iPad ve iPod touch) internet bağlantısı sağlandığında her gün Wi-Fi bağlantısı üzerinden otomatik olarak yedeklenir. Yedeklenen cihazınızı kolay bir şekilde yedeğini geri yükleyebilirsiniz.

iCloud ile şunlar yedeklenir:

  • Müzikler, filmler, TV programları, uygulamalar, kitapların satın alma geçmiş bilgileri, ve satın alınan içeriğin bilgileri (satın aldığınız içerik iTunes Store veya App Store üzerinden otomatik geri yüklenir).
  • Fotoğraflar ve videolar iCloud Fotoğraf Arşivi’ni aktif ettiyseniz, iCloud zaten yedeklediği için iCloud yedekleme işlemine dahil edilmez.
  • Aygıt ayarları, uygulama verileriniz, ana ekran ve uygulama düzeni, iMessage, metin (SMS) ve MMS mesajları, zil sesleri
  • Visual Voicemail parola, sağlık verileri ve HomeKit konfigürasyonu

iCloud’ da yer alan, kişiler, paylaştığınız fotoğraf albümleri, iCloud Fotoğraf Arşivi, Fotoğraf Yayınım, takvimler, yer işaretleri, e-posta iletiler, notlarınız,  ve iCloud Drive begeleri. iPhone iCloud ile yedekleme nasıl yapılır haberimizi incelediniz mi?

iCloud yedekleme nasıl yapılır

Yedek almanızla alakalı bir kaç önemli makalemiz sitemizde bulunuyor. Bunların güncelliğini yitirdiğini biliyoruz. Lakin hemen hemen bir çok adımın hala aynı bölümlerde yer aldığını belirtelim.

 iPhone iCloud ile yedekleme
iCloud Yedekleme ile Nelerin Yedeği Alınır

Otomatik şekilde yedeklemeyi çalıştırmanız için ne tür işlem yapacağınızı daha önce ayarlamanızı öneriyoruz. Yer sorununda eski yedeğin silinmesi için iCloud yedek silme yazısına bakınız.

icloud ile yedek nasıl alınır icloud yedekleme
iCloud Nelerin Yedeği Alınır
icloud ile rehber mesajların yedeği nasıl alınır yedekleme
iCloud Yedeğini Alacağını Alanlar

iCloud yedekleme ile nelerin yedeği alınır notları

Gereksiz gördüğünüz her türlü verinin yedeğinin alınmasını önleyin. Biz rehberin ve WhatsApp verilerinin yedeğini tercih ediyoruz. Lakin fotoğrafların yedeğinin alınmasını tercih edeceklerinde yeterli yer olduğundan emin olmaları gerekiyor.

Android için Google Drive kullanıldığında belli bir GB kadar boş alanın yeterli olacağını düşünüyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın