İkinci Nesil Nexus 7’de Qualcomm İşlemci Yer Alabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl haziran döneminde gerçekleştirilen Google Geliştiriciler Konferansı’nda kullanıcıların beğenisine sunulan Nexus 7, açıkçası 7-inç segmentinde yeni bir çığır açtı. Sahip olduğu teknik özelliklerin yanı sıra bütçe dostu bir fiyat sergileyen Nexus 7, henüz resmi bilgiler gelmese de 6 milyon civarında bir satış gerçekleştirdiği iddia ediliyor.

teknik destek

Google, görünüşe bakılırsa Nexus 7’de ikinci jenerasyonu mayıs döneminde karşımıza çıkaracak. Nexus 4’ün sonbaharda resmiyet kazanmasıyla, Google’ın cihaz tanıtımında yeni bir strateji benimsediğini ifade edebiliriz. Arama motoru devi muhtemelen bundan sonraki süreçte, mayıs döneminde Google I/O etkinliklerinde tablet, sonbaharda ise Nexus telefonları tanıtacak.

Bu yıl 15-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Google I/O etkinliğinde yeni Android sürümünün (Android 5.0 Key Lime Pie) yanı sıra ikinci nesil Nexus 7 de bekleniyor. Full HD çözünürlüklü bir ekranın yer alacağı bildirilen tablet için son dönemlerde bir iddia daha sıklıkla dile getirili oldu. Daha önce analist Michael McConell tablette Qualcomm işlemcinin yer alacağını bildirişti. Şimdilerde ise Digitimes kaynakları bu iddiayı doğrular nitelikte bazı açıklamalarda bulundu. Üstelik tabletin 249$’dan satışa sunulacağı da bildiriliyor.

Söz konusu tablette yer alacak işlemci birimi henüz netleşmiş değil ancak, Snapdragon S4 Pro APQ8064 ve Qualcomm 600’den birinin tablette konumlandırılması bekleniyor. iPad Mini’nin en önemli rakibi olarak gösterilen ikinci nesil Nexus 7’nin iddia edilen teknik özellikler ve fiyatlandırma ile satışa sunulması durumunda daha yüksek satış rakamlarına ulaşacağını ön görebiliriz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!