Instagram ad etiketi nedir nasıl kullanılır

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Instagram uygulamasına yeni bir özellik eklendi. Instagram ad etiketi nedir ad etiketi nasıl kullanılır ve ad etiketi nasıl yapılır detaylarıyla sizlerle paylaştık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yeniliğin adı “Ad etiketi” ve bu özellikle artık aradığınız kişilere daha rahat ulaşacaksınız.

Şirket kullanıcıların aradıkları kişilerin profilini daha hızlı bulmaları için bir kolaylık yapıp “Ad etiketi” adında bir özelliği devreye aldı. Özelliğin İngilizce adı ”Nametag” olarakta çıkabliyor.

Yenilik kullanıcılar birini aradığında aynı ada sahip çok sayıda kişiyle karşılaşabiliyorlar. Birde kişinin profil resmi farklıysa o zaman daha zor bir hal alıyor. İşte ağın kullanıcılarına bir kolaylık yaparak “Nametag” özelliğini çıkardı.

Yeni özelliğe ulaşamayanlar instagram uygulamasını silip yeniden yüklesin. Bunun dışında başka bir cihazdan deneyebilirler.

Instagram ad etiketi nedir?

Instagram ad etiketinde kullanıcı kullanıcıların kendine özgü bir kimlik oluşturuyor. Bu oluşturulan kimlik isim etiketi olarak adlandırılıyor. Oluşturulan kimlik telefonun kamerasıyla okutuluyor, sonrasında arayacağınız kişiyi aramayla uğraşmadan ulaşıyorsunuz. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram ad etiketi Android’ de ve iOS’ ta hizmete alındı diye bilgi var. Bizde Instagram ad etiketi iPhone’ da inceledik. Arama bölümüne girip yukarıdaki tarama simgesine dokunduk ve ekran yeni özellik açıldı. Instagram ad etiketi çıkmıyor diyenler ya da yok diyenler kullanıcı bazlı kademeli olarak gelebilir. Ya da uygulama sorunu var başka telefondan denesinler.

Instagram ad etiketi nasıl kullanılır?

İlk önce ayarlar kısmına geçiniz. Buraya profil simgesinden ulaşabilirsiniz. Aşağıda 1 yazılı 3 çizginin üstüne dokunup yeni özelliğe ulaşabilirsiniz.

Instagram ad etiketi nasıl kullanılır?
Instagram ad etiketi nedir nasıl kullanılır
Instagram ad etiketi kullanımı
Instagram ad etiketi nasıl kullanılır

Ayarlar ekranına girdiğinizde ilgili seçeneğe ulaşacaksınız. Bende çıkmıyor diyenlerin oturumlarını çıkışa atmalarını öneriyoruz. Artı uygulamanın güncel olduğundan emin olalım

Instagram ad etiketi android
Ad etiketi kullanımı
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir