Instagram akış yenilenemedi beyaz ekran hatası

Instagram akış yenilenemedi sorunu her yıl karşımıza çıkıyor. Bu metinle karşılaştığımızda, ağda ciddi bir sorun oluştuğu düşüncesi aklımıza geliyor. Buna yönelik oluşturulan nasıl çözülür içerikleri ise, genelde haber niteliğindedir.

Mustafa Kemal
8 Minimum Okuma

Instagram akış yenilenemedi beyaz ekran hatası son dakika olarak Google aramalarında sık sık karşımıza çıkar. Kronik bir problemdir ve her yıl muhakkak kullanıcıların canını sıkmakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram “Akış yenilenemedi” hata, şüphesiz topluluğun en rahatsız olduğu durumlardan biridir. Bu uyarı karşınıza çıktığında beyaz ekran dışında pek bir şeyi görmezsiniz. Bazen en son gönderilenler karşınıza çıkar ve birazdan da bakmışsınız hiç bir paylaşım ekranda kalmamış. Kısmı erişim sorunlarında hikayeler beklenmedik bir şekilde yerinde sayar ve bu her zaman olduğu gibi can sıkıcı hale gelir.

Haberde ilk olarak, bu hatanın olası sebeplerine ve çözümlerine bakacağız.

Instagram akış yenilenemedi ne demek

Akış yenilenemedi, Instagram ağında zaman zaman ülke geneli ya da dünya geneli yaşanan sorunlarda ortaya çıkar. Büyük çapta yaşanan arızalarda kesinlikle bu uyarıyla karşılaşırız. Sunucu ya da yazılım kısmındaki problemlerin yaşandığı zamanlarda otomatik olarak bilgi amaçlı çıkan kısa bir uyarı metni.

Aşağıya bununla alakalı bağlantılı durumlardan söz edeceğiz.

İnternet bağlantısıyla alakalı durumlar

Yavaş veya kopmalı bağlantılarda, uygulamaların kullanımları biraz zorlaşır bir hale gelir. Bu tarayıcı ile aynı durumlara yol açmayabilir. Bağlantıların çok yavaş olmasından dolayı Instagram en son paylaşımlar karşımıza gelmeme durumu oluşur. Bu, uygulamanın bazı alanlarının açılmamasına da sebep olmakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Uygulama güncellenmeme sorunu

Uygulamaların çok eski sürümlerinde bazı özelliklerin çalışmadığına şahit oluyoruz. Bir dönemden sonra her çıkarılan özellik için bir sistem gereksinimi ortaya çıktı. Kısaca cihaz zorlanıyorsa gerek yok gibi bir durum. Bu dolaylı yolla konumumuzu da ilgilendiriyor.

Kullanımda sorun yaşadığınız cihazın ve uygulamalarının sürüm güncellemelerinin yapıldığından emin olun. Yüklenmiyor sorunu yaşayanlarında, farklı bir internet bağlantısı ile denenmesi, boş alanın yeterli olup olmadığı ve tarihin doğru olduğundan emin olun.

Instagram sunucularında sorunlar yaşanması

Ülkede ya da dışında yaşanan sorunların incelenmesi gerekiyor. Bulunduğunuz bölge, başka şehirler ve ülkelerde aynı sıkıntı var mıdır diye araştıralım. Belki VPN ile bir süre devam edeceğiz.

Instagram’ da önbellek sorunları

Mobil cihazların ve uygulamaların önbelleği dolu ise bir çok soruna neden olur. Örnek, cihazınız veya uygulamanız yavaş çalışacaktır. Bu alan uygulamaların rahat çalışıp çalışmamasına neden olur. Geçici dosyalar belli bir alanda saklanır ve daha hızlı yüklenmesi sağlanır. Lakin, önbelleğin dolması ya da yetersiz kalması uygulamada başarısızlığa neden olur.

Uygulamanın ve telefonun önbelleğini ara ara kontrol edin. Ya da yardımcı bir araç kullanın.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bağlantıda yanlış tarih sorunu

Bu durum pek aklınıza gelmiyor diye düşünüyoruz. Birisi dese belki olur mu öyle şey diyeceksiniz, ancak telefonun tarihi doğru ayarlanmadığında uygulamalar doğru çalışmayacak. Tarihin yanlış olması, uygulamalarda çakışmalara neden olacak.

Instagram akış yenilenemedi hesabının veya cihazların engellenmesi

Instagram, hesap sahiplerini, giriş yapmaya çalışanları ve yardımcı araçları sınırlayabilir. Burada, topluluğa uymayan davranışlar sergilediyseniz, ya da yasal durumlardan biri ile karşılaşılmışsa, hesapta kısmi ya da genel kısıtlamalar uygulanır.

image 7
Instagram akış yenilenemedi beyaz ekran hatası

Instagram akış yenilenemedi beyaz ekran hatası nasıl çözülür

Instagram akış sorunu ve çözümüne yönelik önerilere bi bakalım:

İnternet kontrolünü yapalım

İnterneti kontrol edin. Yapmanız gereken şeylerden biri internet bağlantısını test etmektir. Kablosuz olarak bağlantı yapıyorsanız, sinyalin yeterince güçlü olup olmadığından emin olun. Mobil / Hücresel veri kullanıyorsanız, hızınızı ve bulunduğunuz bölgeyi kontrol edin. Karma bağlantı kullanıyorsanız, mevcut hızı test etmek adına Speedtest kullanmanız yeterli olacak.

Sorun genelde ay sonunda ya da sonuna doğru yaşanıyorsa, bağlantı için bir sınırlama olduğu anlamı taşır. Birde bulunduğunuz bölgedeki yoğun kullanım saatlerine denk geliyor olmanızda mümkün. İnternet hizmetini aldığınız yerle görüşmenizi öneriyoruz. https://www.andronova.net

Tarih kontrolü ve düzenlemesini yapalım

Saat ve tarihi kontrol edelim. Manuel olarak seçtiğiniz zamanlar gerçek rakamlarla uyuşmuyorsa Instagram gibi uygulamalarda sorun yaşarsınız. Bunu önlemek için telefonunuzun saatini ve tarihini otomatik olarak ayarlayın. Android cihaz kullanıyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Menüden ayarlara girin.
 2. Genel bölüme geçin.
 3. Tarih ve saat olan seçeneğe dokunu.
 4. Otomatik tarih ve saat seçeneğinin yanındaki seçeneği açın .

Bu seçeneklerin bazen sistem sürümüne göre değişiklik gösterdiğini belirtelim. Bazılarında direk Ayarlar alanında yer alıyor.

iPhone’ un tarihinin otomatik olarak ayarlanması için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Ayarları açalım ve Genel’ e girelim.
 2. Tarih ve Saat alanına dokunalım.
 3. Otomatik Ayarla seçeneğini açalım.
 4. Duruma göre pasif yapıp elle düzenleyelim.

Güncellenemeyen uygulamaları düzeltin

Mobil cihazların sistem güncellemelerini yapıldığından emin olunmalı. Aynı zamanda kullanılan uygulamalarından kesinlikle güncel sürümlere sahip olunduğuna bakmak gerekiyor. Belki de cihazınız artık yeni sürümleri almıyor.

Uygulamalarda güncelleme işlemlerinde sorun yaşayanların oturumlarını çıkışa atıp tekrar denemeleri önerilir.

 1. Ağın uygulamasını açın.
 2. Sağ aşağıdaki profil resmine dokunun.
 3. Sağ üstte bulunan Hamburger simgesine dokunun.
 4. Ayarlar ve sonrasında ise aşağıya kaydırarak oturum çıkışını yapın.
 5. Şimdi uygulamayı kapatalım ve uygulamayı yeniden başlatıp oturum açın.

Instagram akış yenilenemedi için Instagram uygulamasını güncelleyin

Telefon ve uygulamaların daha performanslı çalışması adına tüm güncellemelerin yapılması gerekiyor. Bir çoğu otomatik güncellemelerden yararlanıyor. Lakin, boş alan ve başka sebepler güncellemeye engel olur. Bunun dışında otomatik güncellemelerin devre dışı olma olasılığı var.

Güncellemeler için:

 1. iOS kullanıcılarının App Store’ a girmeleri.
 1. Arama kısmına “Instagram” yazıp aratmaları.
 2. Daha yeni sürüm varsa, güncelleme seçeneğine dokunmaları yeterli olacak. Ya da güncelleme simgesine.
 3. Duruma göre iPhone’ da Genel alanındaki Sıfırla seçeneğinde yer alan tüm ayarların sıfırlanması soruna bir katkı sağlayacaktır. Tabi telefonla alakalı olduğuna eminseniz.

Android kullanıcıları içinde:

 1. Google Play Store uygulaması açılır.
 2. Arama alanına yine “Instagram” yazılır.
 3. Uygulamada sağ köşede Güncelle veya bu seçenek yoksa, ya yanlış bir durum ya da desteği sonlanmış demektir.

Hesabınız işletmeye dönüştürün

Hesap türü denilen bir seçenekten haberiniz var? Bu seçenekle biz, bir çok soruna yönelik çözüm sunmuşuzdur.

Tür değişikliği için:

 • Uygulamanın ayarlarını açın.
 • Hesap yazılına alana girin.
 • En aşağıda “Hesap türünü değiştir” adlı seçeneği kullanın.
 • İstediğiniz bir sınıfı seçerek işlem yapın. (Örnek işletme)

Not: İşletme olarak hesap türünü değiştiren kullanıcılar istediği zaman tekrar kişisel olan hesaba dönüş yaparlar. Burada önemli olan sık sık bu işlemi yapmamanız gerekiyor. Unutmadan hesabınızda herhangi bir şey silinmemekte.

image 8
Instagram hesap tür değişiminde bulunma

Hesapla alakalı bir sorun varsa, tür değişikliği büyük ihtimal Instagram akış yenilenemedi sorununu çözecek.

Hesabınızın şifresini yenileyin

Bu öneri genelde hesaba yönelik aksaklıklarda denenen yöntemlerden biridir. Parolanın yenilenmesi ile dolaylı olarak hesapta bir tetikleme sağlanır.

image 9
Instagram hesabınızın şifresini yenileyin

Instagram akış yenilenemedi önbellek ve veri sorunu

 1. Instagram uygulamasının ayarlarından Önbellek temizliğini yapın. Bu hem sorunlara yönelik hem uygulamanın daha rahat kullanılması için tercih edilir.
 2. Ayarlara ve oradan da Uygulamalar’ a dokunun.
 3. Instagram seçeneğini bulun ve dokunun.
 4. Önbellek ve duruma göre güncelleme ve veri kaldırımında bulunun.

Önbelleği temizledikten sonra hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerektiğini unutmamak önemlidir. Giriş bilgilerinizi bildiğinizden emin olun. Bir iPhone’ da Instagram’ ın önbelleğini temizlemenin tek yöntemi onu yeniden yüklemektir. Instagram uygulamasını yeniden yükleyin bölümündeki talimatları izleyin.

Instagram güncellemelerde ve yapılan değişikliklerde cihazın yeniden başlatılmasını öneriyoruz.

Instagram’ dan destek alın

Kronik olmayan sorunlara yönelik yukarıdaki öneriler kullanıldıktan sonra hala sıkıntı yaşayanların, uygulama destek ekibi ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

Instagram akış yenilenemedi beyaz ekran sorunu buraya kadar.

Sıradaki öneri haberimiz: Instagram destek hattı

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir