Instagram bu siteye ulaşılamıyor hatası

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Google Chrome kullanarak sosyal medya hesabına girmeye çalışanların karşılarına Instagram bu siteye ulaşılamıyor sorunu çıkmakta. Açıklama olarak www.instagram.com yazımında hata olup olmadığını kontrol edin yazmakta. Ya da www.instagram.com ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı hatası alanlar var mı?

Ad imageAd image

Sanırım yarım saat içerisinde başlayan bağlantı sorunu hem tarayıcıdan hem uygulamadan girişleri engelledi. Instagram’ a girdiğinizde bu siteye ulaşılamıyor sorunu yaşanmakta.

Uygulamayı kullandığımızda akış yenilenemedi sorunu çıkıyor ama bir kaç denemeden sonra internet bağlantısı yok gibi bir sorun yaşanmakta. Bize göre kısaca ağın sunucularına erişim yapılmıyor. Belki Türkiye genelinde şu an yaşanıyor belki dünya genelinde yaşanmakta. Belki bazı bölgelerde yaşanıyor. Sizin için birde vpn ile deneme yaptık ve sonuç erişim sorunsuz yapıldı. Kısaca ya ülke geneli ya yaşadığımız yerle alakalıdır gibi bir sonuç elde ettik.

Instagram bu siteye ulaşılamıyor sorunu

Türkiye’ de Instagram uygulamasına erişim yapamayanların kesinlikle vpn kullanarak denemelerini öneriyoruz.

Bugüne özel ne tür bir problem yaşanıyor büyük ihtimal güncel haberlerle belli olacak. Lakin çoğunlukla net bir bilgiye ulaşılamıyor veya detaylar sonradan belli oluyor. Yayına alınan haberlerin bir çoğunda Instagram çöktü mü gibi içerikler yer alacak. Gerçeği yansıtmayan kalıplaşmış bilgilerin yer aldığı bu siteler sadece trafik çekmeye yönelik içerik ürettiklerini söyleyelim.

Ad imageAd image

Şu an yaşanan erişim sorunları büyük ihtimal ülkemizden erişimleri kapsamakta. Belki ağın sistemlerinde sorun var belki ülkemizde port sorunu yaşanmakta.

instagram bu siteye ulasilamiyor 1
Instagram bu siteye ulaşılamıyor hatası

İki görselinde aynı sorunda karşımıza çıktığını belirtelim. Sayfayı bir çok kez yenilendiğinde çıkan bu metinlerin hazır bir cevap olduğunu görmekteyiz. Esasında sorunun tam ne olduğunu bu kalıplaşmış metinler cevap vermiyor.

instagram bu siteye ulasilamiyor 2
Bu siteye ulaşılamıyor Instagram sorunu

Yazımında hata olup olmadığını kontrol edin sorunu

Instagram sistemlerinde yer alan hazır mesajlarından biri. Sorunun yaşandığı ilk anlarda bir kaç kez sayfayı yenilediğimizde Instagram.com ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı yazısı karşımız çıktı. Tekrardan sayfayı yenilemeye devam ettiğimizde yine yazılım hatası uyarısı yazdı.

Bu uyarıların sadece tarayıcıdan giren kullanıcılara verildiğini tekrarlayalım. Yani uyarıya göre hareket etmemenizi öneriyoruz. Uygulamaya baktığınızda akış yenilenemedi metni çıkıyor. Biraz incelediğimizde uygulamanın web sitesindeki yardım alanlarının da çalışmadığını gördük. Kısaca her alana ulaşılmadığını görüyoruz.

Instagram bu siteye ulaşılamıyor sorunu ve çözümü

Bu siteye ulaşılamıyor Instagram sorununa yönelik şimdilik yapacağınız vpn kullanarak erişim yapmanız. İster Chrome ile girin ister uygulama ile fark etmez.

Ad imageAd image

Erişimlerde çıkan aksaklıklara yönelik genel sebeplerin ve yapılması gerekenlerin bir listesini yazının devamına ekleyeceğiz. Şimdilik bu durumun sizle alakalı olmadığını belirtelim.

İnternet, hesap ve cihaz testi

Farklı kanallarla denenmeniz gerekiyor. Tabi başkalarının da böyle bir şeyle karşılaşıp karşılaşmadığını anlamak adına hem yaşadığınız il hem başka illerde yaşayanlarla görüşmenizi öneriyoruz.

Hesap testi genelde kullanımlarda kısmi engellemelerde denenen en iyi yöntemdir. Bakmışsınız ki, oturum açılıyor ama uygulamanın bazı alanları çalışmıyor. Evet biz böyle kısıtlamalarla karşılaştık. İçeriğin devamında ağlarla ve kullanıcılara yönelik kısıtlamalardan bahsedeceğiz.

Geçici engel uygulamaları

Tüm sistemlerin belli güvenlik yapılandırmaları vardır. Genelde birbirine benzer yapıya sahiptir. Şüpheli görülen hareketlerde belli bir zamana kadar engellemeler uygulanır. Bunlarında kendi aralarında sınıflandırmaları vardır. Her bir hamleye bir yaptırım uygulanır.

Gün boyu devam eden kısıtlamalarda her zorlamanın süreci daha uzatacağını belirtelim. Burada bir engel almışsanız bir şey yapmadan beklemeniz daha yararlı olacak.

Ceza uygulamalarının boyutları

Kullanıcıların topluluk kurallarına uymadığında aldıkları cezaların bir boyutu vardır. Bu anlık, saatlik ve belli bir güne kadar sürmekte. Lakin her zorlamada bu ceza daha da arttığı oluyor.

Ceza testi için profil alanında bir şeyi değiştirmeyi deneyin. İzin verilmiyorsa o zaman sistem veya kullanıcı cezaları aklımıza gelsin.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir