Instagram fake hesap kapatma işlemi yapamıyorum

instagram fake hesap

Instagram fake hesap kapatma bu platformda en çok araştırılan konulardan biridir. Instagram’da çok fazla fake hesap açılmaktadır. Pek çok nedenden dolayı açılan bu fake hesaplar bazı durumlarda insanları rahatsız edebilmektedir. Başka birini taklit etmek için açılan fake hesaplar gerekli adımlar takip edildikten sonra en kolay kapatılabilen hesaplardır.

Andronova

Sahte hesapların kapatılması adına yapılan başvuruların bir kısmında açıklamanın veya kategorisinin yanlış yapılmasından dolayı geçersiz kaldığı zamanlar oluyor. Bazıları kasıtlı yaparken bazıları ise pek böyle şeylerden anlamadığını görüyoruz.

Instagram fake hesap

Instagram çok geniş bir mecra olduğu için pek çok kişi fake hesap açmaktadır. Bu tür hesaplar genelde gerçek kişi olup başkalarını rahatsız etmek amacıyla açılmaktadır. Bu nedenle böyle olan hesaplarının kapatılması gerekebilir. Kişiler tek başlarına fake olan hesaplarını kapatmak için direkt sorun bildir kısmından tüm sorunu detaylı bir şekilde açıklayabilir. Fakat şikayet etmek fake hesapları daha kolay bir şekilde kapatır. Özellikle tek bir kişi de değil pek çok kişi tarafından şikayet edildiği zaman ilgili hesaplar kısa bir süre içerisinde hemen kapatılır.

Uyarı olarak yaptığınız başvuruların içeriğinde yatan sebep kişinin hesabında bulunmuyorsa dikkate alınmadan talebe yanıt verilmez. Sık bu şekilde başvuruda bulunanların hesaplarına itibar edilmez.

Mobil üzerinden fake hesap kapatmak

Telefon üzerinden Insatgram fake hesap şikayet ile hesabı kapatmak isteyen kişiler aşağıdaki adımları takip etmelidir;

 • İlk olarak kapatılması istenen hesabın sayfasına girilmelidir,
 • Profilinin üst kısmında yer alan üç noktaya tıklanmalıdır,
 • Buradan ‘Şikayet et’ butonuna tıklamak gerekir,
 • Daha sonra Instagram tarafından ‘neden şikayet ediyorsunuz’ sorusu gelecektir. Bu soruya ‘uygunsuz’ yanıtı verilmelidir,
 • Daha sonra ‘hesabı şikayet et ‘butonuna tıklayarak ‘bir başkasını taklit ediyor’ kısmına dokunmak gerekir,
 • Kimi sorusu geldiği zaman ‘beni’ seçeneği tıklanmalıdır,
 • Instagram bu şikayeti detaylı bir şekilde inceleyecek ve en kısa süre içerisinde hesabı kapatacaktır.

Web sitesi üzerinden işlem yapmak

Sahte hesabı kapatma için yapılması gereken bir diğer yöntem de Instagram’ ın kendi resmi sayfasından şikayet etmektir. Fake hesabı kapatabilmek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir;

 • Instagram’ın şikayet sayfasına girilmelidir,
 • Daha sonra hesapta yer alan ‘beni ya da arkadaşımı taklit ediyor’ kısmı seçilmelidir,
 • ‘Hesap sizi mi taklit ediyor’ sorusuna ‘evet’ yanıtı verilmelidir,
 • Daha sonra şikayet ekranı çıkacaktır ve burada doldurulması gereken tüm bilgiler doldurulmalıdır,
 • Tüm bilgiler aktarıldıktan sonra gönder tuşuna tıklanmalıdır,
 • Ağ tarafından gerekli incelemelerin yapılmasını bekleyin.

Ne yaptıysam sahte hesabı kapatamadım diye şikayet edenlerin bir çoğunda yolunda gitmeyen bir şeyler oluyor. Ağ sizi dikkate almadığı gibi çok sık talep gönderdiğinizde de size işlem engeli getiriyor. Biz burada farklı internet ağlarından ve hesaplarından talep gönderilmesini öneriyoruz.

instagram fake hesap kapatma
Instagram fake hesap kapatma işlemi yapamıyorum

Instagram fake hesabı kapatamıyorum

Fake hesap kapatamıyorum şikayetlerine baktığımızda pek elle tutulur bir başvuru yapacak kanıt sunulmadığını görüyoruz. Sosyal medyadaki topluluk kurallarının önemini bilmeyen kullanıcıların direk şikayetle işlem yapacaklarını düşünüyorlar. Hangi sebeplerle kapatılır bunların okunması gerekiyor.

Genelim farklı sebeplerle hesabı kapatamıyorum sorunlarına. Burada sık sık yazdığımız önerilerden bazılarını tekrardan yazacağız.

Başvuruda bulunduğunuz hesabın sürekli başvuru yapmaması önerilir. En azından bir kaç günün dolması daha mantıklıdır. Diğer türlü farklı cihazlardan farklı hesaplardan belli aralıkla başvurulması işe yarar.

Yasal sebeplerden dolayı başvurusunu adliyeden yapanların cevabı içeriğine göre olumlu sonuçlanır. Örnek özel hayatın ihlali ve şantaj gibi durumların olumlu sonuçlandığını söyleyelim.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın