Instagram hesabımın e-posta adresi değiştirilmiş

Andronova
3 Minimum Okuma

Sanırım Instagram' a kayıtlı e-posta hesabım biri tarafından değiştirilmiş. Hesabım çalınmış mail adresim değiştirilmiş nasıl geri alırım?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram hesabınız çalındı, mail adresiniz değiştirilmişse, bu durum sıcağı sıcağına çözülebilir. Eğer hesabınıza kayıtlı mail adresine erişim yapabiliyorsanız, geliştirici tarafından hesabın değiştirildiğini belirten bir e-posta alacaksınız. Bu bildirim içerisinde adres değişikliğini geri almak için bir bağlantı adresi yer alacaktır. Bu bağlantıyı tıkladığınızda hesabınızı güvene alınacaktır.

En problemli sosyal ağ olarak gördüğümüz instagram’ ın yardımla alakalı yetersizliğini her fırsatta vurgulamak istiyoruz. Ulaşılamayan ve sorun yaşanan alanlarla alakalı kesinlikle birine ulaşmanız imkansıza yakın diyebiliriz. Bu yüzden ki yakın bir kaç yıldır talep formlarında Facebook’ ta kullanılmasını öneriyoruz. Bugüne kadar karşılaştınız mı bilimiyorum ama geri dönüş yaptıklarında gönderici uzantısı Facebook olarak görülüyor.

İncelemeniz gereken yerlerden bazıları şunlar:

  1. Kayıtlı olan mail’ e ulaşabiliyor musunuz? Kullananların ara ara ulaşamadıkları hatta bir kısmının hesabın adresini bile hatırlamadığını yazıyor. Daha ileri gidende oluyor. Mesela kafatan bir adresler hesabı oluşturduğunu söyleyenlerde olabiliyor.
  2. Giriş yaptığınız bilgisayar, telefon ve tablet bulunuyorsa muhakkak bunlardan erişim var mıdır diye bakılması gerekiyor. Hatırlama özelliğin seçili olması veya sık girilen sistemlerde kayıtlı kalma olasılığı bulunuyor.
  3. Çok defa yanlış şifreleri deneyenlerin geçici bir süreliğine engel aldığından mail’ e dahi bilgilerin gelmediği oluyor.
  4. Profilde gerçek kimliğinizin bilgilerini kullanmışsanız kurtarmada işe yarayacaktır.
  5. Ayrı ayrı sistemlerden sıfırlamayı deneyin. Örnek tarayıcıdan ayrı uygulamadan ayrı. Size farklı önerilerle yardımcı olunmak istenilebilir.

Instagram e-posta adresim değiştirilmiş

Unutmayınız gelen mail’ de yer alan bağlantı adresinin belli bir geçerlilik süresi bulunmakta. Bundan dolayı en kısa sürede bu bağlantıyı tıklayıp hesabınızı kurtarabilirsiniz. Eğer hesabınıza erişim yapabilirseniz, daha önce cep telefonu numarası eklemediyseniz ekleyip mobil doğrulamayı aktif ediniz. Aynı zamanda hesap ayarlarını kontrol ediniz. Bilginiz dışında ekli olan şeyleri ve değiştirilen ayarları tekrar düzenleyiniz. 

Yukarıdaki adımlar sonuç getirmediyse ya da link süresi dolduysa bu help.instagram.com/contact/151081798582137 adresten instagram ile iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Eğer mail hesabınızda çalındıysa verdiğimiz başvuru adresinden yardım alabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra 3-4 gün kadar bekleyiniz. Instagram tarafından geri dönüş yapılmazsa tekrar aynı adresten iletişime geçiniz.

Başvuru yaptım şimdi ne yapmalıyım? Bekleme süresi içerisinde instagram sizinle iletişime geçtiyse, sizden büyük ihtimal kimliğinizin ekran görüntünüzü isteyecekler. Kimlik olarak nüfus cüzdanı, aile cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesini gönderebilirsiniz. 

Gönderilecek kimlikte görülecek kısımlar neler? Adınız ve soyadınız, doğum tarihiniz ve kimlikte yer alan fotoğrafınız.

Instagram hesabımın e-posta adresi değiştirilmiş

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 10:15

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir