Instagram hesap nasıl gizlenir ve paylaşımları gizleme

Instagram hesap gizleme dendiğinde ya birisi rahatsızlık verdiği için ya da herkesin paylaşımlarını görmesini istediği anlamını taşıyabilir.

teknik destek

Biri rahatsız ediyor ve engellemek istiyorum veya hesabımı tamamen gizlemek istiyorum diyebilirsiniz. Bu yazımızda nasıl engellenir ona bakacağız.

Rahatsız eden biri yüzünden Instagram hesabımı gizlemek istiyorum diyenlerle karşılaşıyoruz. Normalde kişiyi engelleyebilir ve sadece takip ettiğiniz kişileri seçerek hesap gizlilik ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Bazı kişilerin veya birinin hesabımı ve paylaşımlarımı görmesini istemiyorum ne yapmalıyım diyenler için ya instagram hesabınızı gizlemeniz gerekiyor yada kişi engelleme seçeneğini tercih etmeniz gerekiyor.

Instagram’ da biri beni rahatsız ediyor ve rahatsız edici paylaşımlarda bulunuyor mu? Hesabınızı gizlediyseniz sizi ve paylaştıklarınızı sadece onayladığınız kişiler görebilir. Mevcut takipçileriniz bu durumdan etkilenmeyecek.

Instagram nasıl hesap gizlenir? 

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizi görüntüleyin sağ üst tarafta bulunan “Çark” simgesine dokununuz. Seçenekler’ de yer alan “Gizli hesap” seçeneğini aktif edip bir arkadaşınız veya başka instagram hesabınız varsa ondan kontrol edebilirsiniz. Instagram sorunları için hazırladığımız çok sayıda haberi incelemenizi öneririz.

İşlem yapmanıza rağmen hala hesap gizlenmiyor görülüyor diye yardım almak isterseniz, önce başka bir cihazdan test ediniz ve duruma göre profilinizde bir şeyleri değiştirerek kayıt etmeye çalışınız. Değiştirmenize izin vermiyorsa o zaman ya sistemde ya hesabınızda bir problem var demektir.

Instagram hesap nasıl gizlenir ve paylaşımları gizleme

Instagram hesap gizleme nasıl yapılır? 

Gizli hesaplarda sadece onaylanan kişiler paylaşımları görebilir. Bu işlem yapıldığında daha önce takip edilen ve takip edenler bu durumdan etkilenmeyecekler.

Bazı kişiler gizli hesapları görmek için çıkarılan uygulamaları deniyorlar. Bu uygulamaların çoğu hesaplara zarar vermekte. İşe yarayanlarda ücretli sürümler olmakta. Bunu ek olarak yazımıza eklemeyi uygun gördük.


Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 02:48

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir