Instagram IGTV çıkmıyor veya IGTV açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Instagram uygulamasında IGTV simgesi çıkmıyor yani IGTV simgesi görünmüyor diyen kullanıcılara genel bir haber yayınlamak istedik. Bu tarz sorunlar genelde görünmekte.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Instagram yine yapacağını yaptı ve yeni bir özelliğini tanıttı. IGTV adını verdiği yeni özelliği ile video platformunda önemli ölçüde yerini alması bekleniyor.

IGTV, video paylaşımında ağın arka planda çalışmalarını sürdürüp sonra kullanıcılarının hizmetine açtığı önemli yeniliklerden biri gibi görünüyor. Diğer yeniliklerle karıştırılmaması gereken IGTV, neredeyse bağımsız bir bölüm diyebiliriz. Bu özel alan ile kullanıcılar hikayelerde olduğu gibi aktif bir kullanım yapacak.

IGTV hesap açma gibi bir şart getirilmediği için direk tüm kullanıcılar bu yeniliği kullanmaya başlayabilir. Tabi IGTV çalışmıyor diyenler olacak ve Türkiye’ de daha yeni hizmete alınan bu özelliği ilk bizde test etmek istedik. Şu an için oturmamış olan bu özelliğin büyük ihtimalle yakında sık sık güncellemeler yoluyla yenilikler eklenecek.

Instagram IGTV çıkmıyor veya IGTV açılmıyor
Instagram IGTV çıkmıyor veya IGTV açılmıyor

IGTV simgesi yok IGTV neden yok?

iPhone IGTV çıkmıyor ise güncel uygulama sürümünü kullandığınızdan ve işletim sürümünün güncel olduğundan emin olunuz. Telefonun sürümü desteklemiyorsa ve telefona artık yeni sürümleri desteklemiyorsa derleme ROM’ lar denenebilir. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

IGTV görünmüyor nedenlerinde biride instagram hesabı kaynaklı bir sorundan dolayı olabilir. Bunun için farklı bir hesabı deneyin. Aynı zamanda hesabınızı da başka telefonda deneyin. Hesabını dondurup üzerinden belli bir saat geçtikten sonra açıp tekrar deneyin.

IGTV neden yok? Şu an kademeli olarak kullanıcılara ulaşıyor olabilir. Bazı hesaplara geç gelebilir. IGTV simgesi yok bazen hesapta bazı alanların doldurulmaması nedeniyle çıkmayabiliyor. IGTV simgesi yok birde instagram hesabının doğrulanmadığında oluşabilir. Hesabı doğrulayıp mobil onayı yapınız. Yani telefon numarası ekleyip doğrulayınız.

IGTV açılmıyor sorunuyla karşılaşan kullanıcılar telefonlarını kapatıp açsın. Telefonda yeterli bir yer olduğundan emin olsun. Ön bellek temizleme gibi uygulamalar denensin. Farklı bir internette denensin. Telefonun tarih / saat ayarlarına bakılsın. Yanlışsa bir çok sorun bundan kaynaklı olabiliyor. www.andronova.net

IGTV simgesi yok IGTV neden yok?
Instagram IGTV açılmıyor
  • Hesabınızda kullanımı engelleyen kısıtlamalar olabilir. Ek doğrulamaya ihtiyaç duyulması, alınan cezanın yaptırımı olarak kısmi özelliklerin kullanımı ve cihazlarda uyum sıkıntıları.

IGTV çıkmıyor Android tarafında daha sık yaşanıyor. Hesap ve giriş sorunları için şikayet etme formu doldurulduğunda çoğunlukla çözümsüz kalıyor. Bundan dolayı uygulama içerisinde sorun bildir ve sitemizdeki instagram formlarını kullanabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

IGTV kaldırma kararı

Güncellenen haber:

Instagram IGTV butonunu kaldırma kararı aldı. Uzun çalışmalarla ve ne hayallerle çıkardığı bu yeniliği kaldırma kararını alması kolay olmadı. Açıklanan veriler ortada.

Instagram’ ın iki yıl önce çıkardığı IGTV adlı hizmeti için yolun sonu görülüyor. Şirketin bu yeniliği çıkardığında önemli beklentileri vardı ama umduğunu bulamadı. Açıklanan verilere göre rakibi TikTok’ un arkasına dahi yaklaşamamış. 

Uygulamada 1 dk’ dan uzun videolar için yukarıda IGTV veya keşfet seçeneği bulunuyor. Ama keşfet dışında pek bu butonu kullanan olmadığı ortaya çıktı. İnsanların ya aklına pek gelmiyor ya da daha iyileri var.

Yurtdışı kaynaklı bir haber sitesinin açıkladığı veriler sizi çok şaşırtabilir. IGTV 2018 Haziran ayından bu zamana kadar 1,1 milyın indirme gerçekleştirmiş. Rakibi ise 80,5 milyona ulaşmış. Bu verilerin son alındığı tarihler belki geçen yılın son çeyreği olabilir.

IGTV, çoğunun videoları diikey şeklinde çektiğinden esinlenerek ortaya çıkan bu yenilik maalesef istenileni veremedi.

Instagram, IGTV butonunu kaldırıyor. İstenilen gibi kullanılmayan bu butonun yerine bir şey alacak mı ve video dakika sınırına ulaştığında devam edecek mi henüz şirketin bu konuda bir netliğe ulaştığını düşünmüyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir