Instagram mesajlar gitmiyor veya geç gidiyor

media 980

Bugün yaşanan problemde Instagram mesajlar gitmiyor şikayetleri dünya genelinin bir sorunu haline geldi. DM mesajlar gelmiyor veya geç gidiyor sorununa dikkat edelim.

Andronova

Bugün belli aralıklarla Messenger’ dan gönderilen mesajlar gitmiyordu. Instagram DM mesajları gitmiyor sorununda bir çok ülke listede yerini aldı. Türkiye’ de ise daha sonra böyle bir problemle karşılaşıldı.

Yeni yayına alınan bir grafikte aşırı olan yerlerden biri de İstanbul olarak görüntülendi. Listede yabancı şehirlerde bulunmakta. Yaptığımız incelemede belli bölgelerin böyle bir sıkıntıya maruz kaldığı görünmekte.

Atılan mesajların bazılarının kaybolduğu yönünde paylaşımlara denk gelebilirsiniz. Acaba şirket iyileştirme mi yapıyor ya da yeni bir özelliğin testini mi yapıyordu bilemiyoruz ama  baya bir saat bu şekilde sorun çıkardığını söyleyebiliriz.

Instagram mesajlar gitmiyor için test edecekleriniz

İlk saatlarda sadece iPhone kullanıcılarında çıkan sorunun daha sonra Android telefonlarda da görülmesiyle genel bir durum olarak işleme alındı.

Normal zamanlarda sıkıntı çekenler için yapılacaklardan bazıları şunlar:

  1. Varsa başka bir internet bağlantısıyla denenmesi.
  2. Telefonunuzu kapatınız açınız.
  3. Hesabın oturumunu kapatınız ve tekrardan bilgilerinizle giriniz.
  4. Başkalarında da var mı diye araştırılması.
  5. Test edebileceğiniz bir cihazla hesabınıza giriniz.
  6. Bilgisayardan kontrol ediniz ve profilinizde bir şeyleri değiştirdiğinizde hata veriyor mu kontrol ediniz.
  7. DNS ile deneyiniz ve olmazsa VPN üzerinden de denenebilir.
  8. Eğer hesaba bir yasaklama gelmişse ceza olarak bazı kısımların kullanımı engellenebilir.
  9. Uygulamaya veya telefona bir güncelleme geldiyse sıkıntı çıkarabilir. Önceki bir kaç sürümle test ediniz.

Kullanacağını yardımcı uygulamalarım güvenli olduğundan emin olunmadan kullanılmamasını öneriyoruz. Hatta bazı DNS adreslerinin sıkıntı çıkarabileceğini belirtelim. Hesaba girememe ve şüpheli olarak algılanma gibi.

Bunlarla bir kontrol edin ve duruma göre hesapla alakalı şüpheleriniz varsa sorun bildirimizi ayarlardan girerek yapınız. Herhangi bir kural ihlalinde bulunan hesaplarda kısmi veya kalıcı yaptırım uygulanabiliyor.

Instagram mesajlar gitmiyor veya geç gidiyor
Instagram mesajlar gitmiyor veya geç gidiyor

Hesaba ve uygulamaya yönelik geçici problemler

Net şunu yapın diyemiyoruz. Biz her zaman bir listeyi içeriğe bırakırız ve bunların denenmesi ile bir yol bulacağınızı belirtiriz.

Eski telefon kullanıcılarının kesinlikle başka bir telefonla denemeden diğer seçeneklere bakmamalarını öneriyoruz. Burada bir cihazın yeniden başlatılması, iki internetin kontrolü ve üçüncü olarak farklı cihazla deneme yapılması sağlıklı bir deneme işlemi olacak.

Uygulamanın ayarlarının üzerinde işlem yapma

Uygulamanın içeriğinde önbellek silinmesine yönelik bir seçenekle karşılaşacaksınız. Bunu deneyenler sonrasında telefonun ayarlarında bulunan “Uygulamalar” kısmından Instagram içeriğine girip gerekli seçeneklerin çalıştırılması gerekecek. Örnek veri kaldırmanın çalıştırılması gibi.

iPhone içinde genelde bulunan sıfırla içeriğindeki ağın sıfırlanmasının geçici ağ sorunlarına yönelik çözüm sunduğunu belirtelim.

Hesaba yönelik geçici engeller

Bu genelde aşırıya kaçan kullanıcıların başına gelmekte. Tabi kurallara uymayanlar içinde geçerlidir. Burada yapılacak hiç hesabınıza girmeden ertesi günü beklemeniz olacak. Zorlanan işlemlerin sonucunda ceza kavramının karşınıza çıkacağını söyleyelim.

instagram mesajlar gitmiyor 2
Instagram mesajlar geç gidiyor

Yukarıya eklemiş olduğumuz görsele bakarsanız burada bulunan tür değişiminin kullanılması bazen geçici oluşan etkenlerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Kısaca bu seçeneğin işletme hesabına geçişi sağladığını belirtelim. Böylece Instagram mesajlar gitmiyor şikayetine yardımcı olacaktır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın