Instagram dil ayarları nasıl yapılır

Dil ayarları kendi kendine değişti şeklinde garip durumlar çoğunlukla yayına alınan bir versiyondan sonra ortaya çıktığı oluyor. Değiştirmek istediğinizde değişmiyor.

Instagram dil ayarları nasıl yapılır
müşteri hizmetleri

Dil ingilizce oldu sorunuyla karşılaşanlar bir ara instagram sürüm güncellemesiyle bu sorunla karşılaştı ve yine çözümünde ise yeni bir versiyon çıkarılarak kullanıma sunuldu. Ama kullanıcı kaynaklı dil sorunu için kesin çözüm aşağıda yer alıyor. 

Dil seçenekleri kullandığınız telefonunun dil seçeneklerini kullanır. Cep telefon dil seçeneğini yaptıysanız ve durum hala aynıysa yazılımsal bir sorun olabilir.

Dikkat! Bazılarında sorun yokmuş gibi görünüyor ve sıkıntı ilk başladığı anlarda herkeste yaşanmayabiliyor. Birde cihaz sistemlerine göre değişebiliyor. Yani yazılım kısmında yaşananlara göre değişe de biliyor. Örnek iPhone üzerinden ilk denediğimizde baya bir süreliğine Türkçe olarak görünüyordu.

Büyük ihtimalle Bazı Android kullanıcıların hesaplarında da görünüyor. Eğer çıkardıkları versiyondan kaynaklıysa kısa sürede yenisinin çıkacağını söyleyelim. Bu şekilde oluşmamışsa gün içerisinden sorun çözülmüş olacaktır.

Instagram İngilizce oldu Türkçe' ye çevirme

Uygulamamızı açıyoruz ve hesabınızın profil simgesine dokunun. Açılan yerde üst kısımda "3 çizgi" şeklindeki simgeye dokunun. Alta inin ve "Settings" yazısına dokunun. Açılacak yerde “Account“ bölümüne sonra "Language" bölümüne giriniz. Dil için ilgili ülkeler açılacak buradan "Turkish (Turkey) / Türkçe (Türkiye)" seçip "Change" ile onaylayınız. İşlem bu kadar.

Instagram Türkçe yapma KESİN ÇÖZÜMÜ! Dil seçeneklerinde birden fazla Türkçe var. En alta inin ve Türkçe olanı seçin sorun ortadan kalkacak.

Instagram dil ayarları nasıl yapılırInstagram ingilizce oldu Türkçe yapmainstagram Türkçe yapmainstagram Türkçe olmuyot

Dil ayarları nasıl yapılır 

  • iPhone kullananlarında Genel / Uluslararası / Dil seçeneğinden yapabilirsiniz. 
  • Android modellerde ise Dil ve Giriş / Dil
  • Windows olan cihazlarda ise orta başla butonuna dokunun, parmağınızı sola doğru kaydırın. Aşağı taraftan Ayarlar / Dil + Bölge / Telefon dili seçeneği. 

Geliştirici sebepli yapılmayabilir veya yapılıyor gibi görünebilir. Eğer ulaşabilirseniz şirketin yardım alma alanından durumunuzu iletiniz. Birde bilgisayarda deneyiniz. Tabi isterseniz telefondan internet tarayıcısı üzerinden de denenebilir. 

Bazen instagram kaynaklı sorunlardan dolayı menü ve ayarların dili İngilizce olabiliyor. Geçen sene bu şekilde bir sorundan dolayı bazı kullanıcılar uzun zaman instagram uygulamasını İngilizce kullandı. Daha sonra instagram yayınladığı bir güncelleme ile sorunu çözdü. 

  • 3 Çizgiden ayarlar bölümüne giriyoruz. Sonrasında dil yazan seçeneğe dokunup Türkçe dilini seçip değiştir ile onaylıyoruz.

dil bölümü nerededil değiştirme andronova.netingilizce oldu

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2021, 18:40