Instagram resim fotoğraf video kaldırma

Instagram video kaldırma

Kullanıcıların zaman zaman sorduğu Instagram resim fotoğraf video kaldırma adımları bu içeriğimizde adım adım göstermeye çalıştık.

teknik destek

Instagram fotoğraf kaldırma talebini iletmek istiyorsanız içerik devamında şikayetle video kaldırma işlemi içinde ayrı bir bağlantımız olacak.

Çocuğumun fotoğrafını instagram’ dan silmek istiyorum veya birisi iznim olmadan izinsiz resimlerimi paylaşmış ne yapabilirim diyenlere bu yazı ilaç gibi gelecek. Tabi ne yapılırsa yapılsın başka bir hesapla yine paylaşımlar gelecektir. Böyle bir durumda savcılık ön bürosunun daha hızlı yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Ailevi fotoğrafların kaldırılması için neler yapılması gerektiği ve şikayet ederek fotoğraf kaldırma adresini haberimizde bulacaksınız. Ama önce normal yollardan nasıl gidilmesi gerektiğinin sıralamasını sizlerle paylaşacağız.

Instagram izinsiz fotoğraf paylaşımı

Instagram’ da yer alan bir paylaşım sizi rahatsız mı ediyor? Sizin, çocuğunuzun ve ailenizden herhangi birinin görüntüleri izniniz olmadan sosyal ağlarda paylaşılıyorsa, şikayet etmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Yazdıklarımızın dışında Cimer’ e yazın, savcılığa gidin ve İhbarweb.org.tr’ den talep gönderin.

Pandemi döneminden önce devlet tarafından önemli bazı düzenlemeler yapıldı. Alınan kararlar doğrultusunda artık sosyal platformların mahkeme tarafından alınan kararlarda gerekli sonuçların alınması zorunluluğu getirildi. İşte bu konumuz tam da bu düzenlemenin sonucuna göre hızlı şekilde yanıt verilmesi gereken problemlerden biridir.

Instagram şikayetle içerik kaldırma

Hesabınız varsa ilgili görselin üzerinden şikayeti instagram’ a iletiniz. Şöyle;

 • İçeriğin yanında yan yana noktalara dokunun,
 • İlk bölümde “Şikayet et” 
 • Kategorisini seçin,
 • Sonra alt bir kategori ile devam edin,
 • Aşağıdaki şikayet gönder butonuyla son adımı atın.

Sizlere resimli olarak detaylı anlatıma yer verdim. Talebiniz instagram tarafından olumlu bulunursa kaldırılacaktır. Eğer 3 gün ile 1 hafta içerisinde her hangi bir işlem yapılmazsa tekrar başvuru yapınız. Bazen yoğunluktan işleme alamayabiliyorlar. Bunun dışında savcılık kanalıyla yasal süreç başlatarak kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

 1. https://help.instagram.com/contact/584460464982589
 2. Hesabınız varsa veya yoksa ilgili seçeneği seçin.
 3. Size ulaşmak için bir mail adresi ekleyin.
 4. İçerik görünüyorsa bunu belirtin.
 5. Şikayet edeceğiniz içerik nerde yer alıyor bunu belirleyin.
 6. İçeriği görebiliyorsanız seçiniz.
 7. Kaldırılması gerekli olan görüntünün URL bağlantısını ekleyin.
 8. Neden kaldırılması gerekiyor açıklamasına yazın.
 9. Ülke bilgisini seçip gönderin.
Instagram resim fotoğraf video kaldırma
Instagram resim fotoğraf video kaldırma

Video kaldırma talebi ayrıntıları

Instagram video kaldırma talebi ile eğer gerçekte olan bir durum varsa kesinlikle işleme alınması için kullanılacak tek formdur diyelim.

Bazıları şu kullanıcı hesabının kapatılmasını istiyorum veya kapatın diye yazıyor. Ya sanki burası instagram’ ın hesap kapatma birimi. Bazıları da hesabıma ulaşamıyorum kapatın diyor. Bir kısımda hoşlanmadığı paylaşımların kaldırılmasını talep etmekte. Şimdi instagram’ dan kaldırılmasını istediğiniz örnek video’ nun içeriğinin sakıncalı olması gerekiyor. Nelerin olması kaldırma sebebi olur sizlere aşağıda örnek sıralamalarla anlatmak istedik.

Instagram video nasıl kaldırılır?

Video şikayeti için:

 • https://help.instagram.com/contact/312208898926492 bağlantısını kullanın,
 • Bildirmek istediğiniz URL bağlantısını ekleyin,
 • Kendiniz veya çocuğunuz için ilgili seçeneklerden birini işaretleyin,
 • Ülke bilgisini seçin,
 • Yaş bilgisini ve açıklamayı doldurunuz.

Buradaki bağlantıların dışında başka bir hesap üzerinden talep göndermeye çalışabilirsiniz. Gizliliğin ihlal edildiğini bildirmek için verdiğimiz bağlantıdan yararlanabilirsiniz. Olur da başka bir şey için başvuru yapacaksanız, www.andronova.net sayfamızda bulunan arama kısmına konuyla alakalı anahtar kelimenizi yazmanız yeterli olacaktır. Aranmıyorsa o zaman Google üzerinden sitemizi hedefleyerek aratınız.

Instagram video kaldırma
Instagram video kaldırma

Çoklu şikayetlerin kullanılması

Kullanıcıların bir çoğunun toplu şikayetlerde hesabın kapatılacağını düşünmesi pekte doğru bir seçenek değil. Şikayette sebep olacak deliller hesap paylaşımlarında bulunmuyor ise çok çok hesabı bir süre askıya alınarak inceleme başlatılır.

Çoklu başvurularda dikkat çekecek kadar bir sayıya ulaşılmış başvuruların incelenmesi uzun sürmekte. Kesinlikle ilgili hesabın kullanımına yönelik kısıtlama uygulanır. Araştırma bitine kadar bu şekilde devam eder.

Bildirimde bulunacağınız bağlantının kullanım alanı

Formların kapsadığı alanlardan bazıları şunlar:

 • Videoda herhangi bir bölümünde yer alan cinsel durumlar.
 • Nefret içeren, din ve inanca hakaret var olan içerikler.
 • Kişilerin izinsiz yaptığı paylaşımlar. Özel hayatı ilgilendiren paylaşımlar.
 • Ailevi videoların paylaşımlarında.
 • Telif durumlarının içerdiği görseller.

Bunlara benzer durumlarla içerik ve video kaldırma mümkün. Bunların dışındakiler için büyük ihtimalle yanıtsız veya olumsuz yanıt geleceğini düşünüyoruz. Haklı olduğunuza eminseniz birde Facebook’ ta kullanılan URL bağlantılarından yararlanınız. Malum aynı kanallar kullanılıyor. Bağlantıları nerede bulacağınızı bilmiyorsanız, o zaman hemen aşağıya eklediğimiz öneri içeriğimize bir göz atmanızı öneriyoruz.

Instagram video kaldırma talebinin dışında Google’ dan kaldırmak içinde bir talep gönderiminde bulunmanız gerekiyor. Google iletişim içeriğinden yararlanmanızı öneriyoruz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın