Instagram takipçi sayısı arttırmak için 3 öneri

Instagram' da takipçi sayısı arttırmanın 3 püf noktası var. Bunları sıralayarak anlatmaya çalıştık. Ama sadece bunla sınırlı değil. Sürekli kendini geliştiren instagram için sizde kendinizi geliştirin.

teknik destek

Günümüzün modern toplumunda, İnstagram gibi görsel platformların olmazsa olmazlar listesinde üst sıralarda yer aldığını görüyoruz. Gerek işletme gerekse de kişisel hesaplar olsun; her zaman için hedef daha çok takipçiye ulaşmaktır. Ancak takipçi sayısını artırmak da ne yazıkki sanıldığı kadar kolay bir süreç değil. Instagram takipçi sayısını arttırma için öneriler!

  • Dünyanın neredeyse tamamen görsellik odaklı hale gelmesi
  • Görsel ifadelerin en az % 40 daha fazla oranda etki yaratması
  • İşletmelerin görsel metalarla müşteri potansiyelini arttırmaya çalışması

İnstagram gibi platformların, son derece büyük uygulamalara dönüşmesini sağladı.

O dönem için trend olan görseller kullanın

Instagram takipçi sayısını arttırma veya takipçi sayısını koruma! Instagram üzerinden belirli bir popülarite kazanmak istiyorsanız, mutlaka trend haberlerle aranızın iyi olması gerekiyor. Neredeyse her günün, dünya çapında farklı özellikler taşıdığını biliyoruz. Örneğin; Anneler günü, öğretmenler günü, çocuklar günü veya dini bayramlar gibi içerisinde bulunduğunuz dönem veya gün hangisine denk geliyorsa onunla ilgili paylaşım yapabilirsiniz. Anneler günü için instagram hesabınızdan sıcak bir paylaşım yaparak, takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Takipçi kazanmakla birlikte, takipçi sayısını korumak da önemli olması nedeniyle en kötü ihtimalle takipçi sayınızı korumuş olursunuz.

Instagram takipçi sayısı arttırmak için 3 öneri

Her gün mutlaka yüksek kaliteli paylaşımlarda bulunun

Aktif olmayan hiçbir konuda, insanların ilgisini beklemeyin. Herhangi bir kuruluş veya küçük bir işletme bile uzun süre çalışmadığında, gerilemeye başlar. Bu nedenle cep telefonunuz üzerinden düzenli olarak günlük paylaşım yapmanız sizin aktif olduğunuzu gösterecek ve böylece takipçi sayınızı da korumuş olacaksınız. Ancak paylaşımlarınızın mümkün olduğunca özgün ve diğerlerinden farklı olmasına dikkat edin. Ne de olsa hiç kimse aynı görsel içerikleri takip etmek istemez.

Yüksek trafik alan etiketler kullanın

Bazı konularda insanların çok daha yoğun ilgisinin olduğunu söylemek mümkün. Genellikle de bu konularda çeşitli etiket başlıkları açılıyor. Yüksek trafik alan etiketler kullandığınız takdirde insanların, sizleri keşfetme ve takip etme olasılığı da artar. Örneğin oldukça kaliteli fotoğraflar çeken bir fotoğrafçıysanız, fotoğraf çekilen şehri veya o mekanı etiketleyerek paylaşabilirsiniz. Dilerseniz bunu çeşitli uluslararası etiketler kullanarak da paylaşabilir ve takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Tüm bu maddeler yalnızca öneri olup, takipçi sayınızı arttırmak tamamen sizin yeteneğinize bağlıdır.


Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 02:20

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir