Instagram telefona yüklenmiyor

Instagram' ın satın almasıyla daha da büyüyen paylaşım ağı bazen telefon kaynaklı bazen de uygulamadan kaynaklı yüklenmiyor sorunu yaşanabiliyor.

Instagram, son günlerde en çok konuşulan sosyal medya araçları arasında yer almaktadır. Özellikle facebook şirketi tarafından alındıktan sonra uygulamanın kullanıcı kitlesi katlanarak artmaya başladı. İlk zamanlar fotoğraf paylaşımıyla anılırken şimdilerde yok yok diyebiliriz. Ağ ile sevdiklerinize medya içerikleri kolayca paylaşabilirsiniz. Bu uygulama bazı sebeplerden ötürü telefonunuza yüklenemeyebilmektedir. Bu haberimizde bu sebepleri ve nasıl çözüm üretebileceğiniz anlatmaya çalışacağız.

Instagram yüklenmiyor, çoğunlukla yazılımda yaşanan uyumsuzluk problemlerinde ortaya çıkıyor. Tabi kullanılan cihazın yeterli boş alana sahip olunduğundan ve ilgili versiyonu desteklediğinden emin olunması gerekiyor.

Instagram telefona neden yüklenmiyor

 • Kurulumunda gereksinimlerin karşılanmaması.
  • Yer var diyenlere bilgi olarak kurulu sistemin çalışması için yeterli olmayabilir.
  • Telefondaki sürüm çıkan versiyonu desteklemediği için öncekilerden biri kullanılmalı. Google’ un aramalarında bilinen sitelerden yararlanınız.
  • Çakışmaya neden olacak bir uygulamanın bulunması.
 • Koruma uygulamalarından bazılarında engel çıkardığı durumlar oluyor.
 • Google hizmetleri adında uygulamada yaşanan bir problemden dolayı işlem yapamama durumları.
  • Uygulamalar alanında bu servisi göreceksiniz. İçerisine girip ilgili seçenekleri kullanın. Örnek güncellemeleri kaldırılması gibi.
  • Kaldırılıp yeniden kurulması için önce mağaza dışından dosyayı indiriniz ve sonrasında kaldırıp indirileni deneyiniz.
 • Farklı bir interneti test ediniz.
 • Telefonun tarihinin doğruluğundan emin olunuz.

Instagram telefona yüklenmiyor

İlk önce şunu belirtelim instagram uygulamasının çalışabilmesi için bazı asgari yazılım ve donanım şartları bulunmaktadır. Eğer bu şartlar cihazınızda bulunmuyorsa bu uygulama çalışmamaktadır. Şimdi hangi telefonlarda neden çalışmadığını sizlerle paylaşalım;

 • Instagram uygulaması OpenGL ES 2 sistemini destekleyen android 2.2 işletim sisteminden sonraki sürümlerde ve kameralı telefonlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca tabletiniz OpenGL ES 2’yi destekliyorsa tabletinizde de bu uygulamayı kullanabilirsiniz.
 • İlk nesil çıkan telefonların OpenGL ES 2’yi desteklemedikleri için instagramı çalıştıracak güce sahip değildirler. bundan dolayı bu telefonlardan birini kullanıyorsanız instagram açılmayacaktır.
 • Yukarıda belirttiğimiz gibi Android 2.2 işletim sisteminden eski sürümler yine instagramı çalıştırabilecek güce sahip olmadıkları için uygulama kurulumu yapılamaz
 • Samsung’ un çok sayıda modeli var ve Galaxy olarak gördüğünüz bu modellerinin bazılarında filitreleme ve yükleme ekranında bazı siyah ekran hataları çıkabilmektedir. Bu konuda geliştirici yetkilileri daha henüz net bir çözüm üretebilmiş değiller. 

Android telefonlardan sonra iOS telefonlara geçelim. instagram v2.0 ve sonraki sürümleri iOS 4.2.1 ve sonraki sürümleri desteklemektedir. Bundan eski bir sürüm kullanıyorsanız telefona kuramayabilirsiniz. Sistemin sürümünüzü kontrol edebilmek için ayarlar-genel-hakkında bölümüne bakınız.

Instagram indirilmiyor mu?

Yukarıdaki şartları sağlayamayan telefonlara instagram uygulamasını kuramazsınız. Bunun çözümü telefonunuzu değiştirmeniz veya eski versiyonlardan bir kaçını kurmaya çalışınız. Asgari yazılım ve donanım gereksinimlerini paylaştıktan sonra bazı hataları sizlerle paylaşalım.

Bazende instagram uygulamasını destekleyen telefonlar olduğu halde cihaz uyumlu değil hatası alınabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda aşağıdaki adımları takip ederek uygulamanın ön belleğini temizleyiniz.

Ayarlar > Uygulama Yöneticisi > Tümü > Google Play Store > Verileri sil adımlarını takip ederek önbelleği silerek instagram’ı tekrardan kurunuz.


Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 17:06

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir