Instagram Trimming, SloMo, Duo ve Echo nedir?

Andronova
Yazar Andronova

Instagram, Boomerang’ a önemli dört özelliği getiriyor. Video hızını yarıya düşürme, video kesme kısaltma düzenleyicisi ve hareket bulanıklığı efektini geliyor.

Teknoloji destek

Geçtiğimiz haftalarda Instagram’ da yeni efektler hazırlandığı haberleri dolaşıyordu. Önemli Boomerang güncellemelerinin geleceği yönündeki paylaşımlar yerini açıklanan özelliklere bıraktı. 

Boomerang efektlerde belli olan dört özellik için bilgi geldi. Bunlardan üçü için ilk etapta çıkacağı bilgisi var. Bunlarda yine ülke ülke dağıtıma çıkacamış.

Özel efektler hakkında bilinen gerçekler video halinde gösterildi.

  • SlowMo, video hızını yarıya kadar düşürdüğü söyleniyor. Her 8 karede 2 saniye olmakta. 
  • Echo, hareket halinde video çekimlerinde her türlü ortamın arka planında, yarı saydam görünmesi için hareket bulanıklık efekti eklemekte. Bu da çift görme etkisini çıkardığı söyleniyor.
  • Trimming, Instagram feed video veya iPhone film rulosu benzeri video düzenleme işlevi ile kesme ve kısaltma yapılabilmekte.
  • Duo, klip gibi bir görünümle sayısallaştırılan bir görüntü başlangıcı hızı ile geri sardırmakta. Hem hızlandırma hem yavaşlatma özelliği bulunmakta. 

Tüm bu özellikleri kullanabilmeniz Boomerang’ tan sonsuzluk simgesine ve oradan diğer efektleri açabilirsiniz.

Instagram Trimming, SloMo, Duo ve Echo nedir?
Instagram Trimming, SloMo, Duo ve Echo nedir?
Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir