instagram hesabı kaç günde silinir hesap silme (çözümü)

Instagram hesabını tamamen veya geçici olarak kapatmak için verdiğimiz adresleri tarayıcı ve uygulamadan girerek işlemleri başlatınız. Peki onaylanırsa hesap kaç günde silinir?

instagram hesabı kaç günde silinir hesap silme (çözümü)
müşteri hizmetleri

Bazı kullanıcılar Instagram hesabını tamamen nasıl kapatılır bilmemekte ve durumdan şikayetçi. İşte direk link adresini sizlerle paylaştık.

Hesabınızı silmek için birçok neden olabilir bunların başında hesabınızda sizin bilginiz olmadan farklı içerikte resimlerin paylaşılması yada Instagram hesabınızın adının sizin için uygun olmadığını düşündüğünüz zamanda. Yada kendi adınıza ve soyadınıza uygun bir Instagram hesap adı bulduğunuzda diğer hesabınızı kapatıp, yeni hesaba geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenlerden biride Instagramı sevmemiş olabilirsiniz bu durumlarda hesabını kapatabilirsiniz.

Önemli soru instagram hesabı kaç günde silinir? instagram hesabı kaç günde kapatılır diyenler için cevabı hemen diye bekleyenler oluyordur. Onaylanmaya mani olacak herhangi bir problem bulunmuyorsa ilgili gün dolduğunda işlem gerçekleşecek. Tabi Google aramalarından silinmesi zaman alabilir. Diğer arama motorları örnek Yaani, Yandex veya Yahoo gibi... 

Instagram hesabını sildim ne zaman tamamen kapatılır? Bu soru şu şekilde cevaplanabilir ve kesin şöyle olacaktır diye bir garantisi bulunmamakta. Hesabımı kapattım ama hala görünüyor diyenlerin çok olduğunu düşünüyoruz. Görünürden kasıt başka hesaplarda ve internet aramalarında. Bu daha önce paylaşılan hesaplarda ve gönderilen mesajları kapsamaz. Bazı sitelerde de hesabınız indexlenmişse oralardan da tamamen silinmesi zaman alır.

Profilinizi Google aramalarında kaldırmak istiyorsanız ve aciliyet varsa www.google.com/webmasters/tools/removals ve https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905 bağlantılarını kullanınız.

Instagram hesap silme kesin çözüm mü?

Sorununuz eğer rahatsız edilmekse dondurma seçeneğini kullanabilirsiniz. Yok fazladan hesap kullanıyorsanız yine aynı yöntemi tercih edebilirsiniz. 

Hesabınızın içeriği sizin için önemliyse yedeğini almandan iptal etmeyiniz. Edildiyse Instaport.me sitesine giderek burada yedeklemek istediğiniz fotoğraflarınızı seçmeniz gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonra sizden Instagram kullanıcı adınızı yazmanızı isteyecektir, kullanıcı adınızı yazdıktan sonra açılan yeni sayfada yedeklemek istediğiniz fotoğraflarınızı seçiniz. Daha sonra sağ üst köşede yer alan Download Selected seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Hesabınızı iptal etmek istediğinizden eminseniz artık hesabı kapatma işlemine geçiyoruz. 

  1. URL burayı tıklayarak başlayınız.
  2. İşlemin nedenini belirtmeniz gerekiyor.
  3. Açıklamanız için bir alan açılmıyorsa o zaman parolayı girmeniz istenilecek.
  4. ...' i sil butonuyla onayla gerekli metni okuyunuz.

Uyarı eğer sık sık hesabınızı donduruyorsanız bazen bu bazı sorunlara neden olabiliyor. Örnek hesaba girememe gibi. Birde hesabınızı dondurdunuz ve 2 ya da 3 ay net değil hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız tamamen kapatılacaktır. Instagram hesap silme mobil.

Instagram hesap silme kesin çözüm mü?instagram hesabını tamamen kapatmainstagram hesabını tamamen silme

Instagram geçici olarak kapatma

Hesabınızı geçici kapatmak isteyenlerin buradaki link ile başvurunuzu başlatınız. Sonrası aşağıdaki resimli anlatımdaki adımları uygulayınız. Sık sık hesap dondurma işlemini yapmayınız.

Yukarıda belirtilen linke tıkladığınızda hesabınız açık değilse sizden kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi isteyecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizi giriş yaptıkran sonra hesabını neden kapatıyorsun ? sorusunu cevaplamanız gerekiyor. Hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair soruyu cevapladığınızda şifrenizi giriş yapmanızı isteyecektir. Şifrenizi de yazdıktan sonra hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklayabilirsiniz.

instagram hesabı kaç günde silinir hesap silme (çözümü)instagram hesabı kaç günde silinirinstagram hesap silme (çözümü)instagram geçici hesap kapatma

Yaptığınızdan pişmansanız o zaman parolanızla hesabınıza girmeye çalışınız. Eğer ilgili gün süresi dolmamışsa hesabınız açılacaktır. Hesabınızı sildikten sonra fotoğraflarınız, beğenilerini ve yorumlarınız görünmeyecektir. Instagram da gizli olarak kalacaktır. 

Instagram hesabı silinirse aynı kullanıcı adını tekrar alabilir miyim? Şu an için silinen hesap alınamamakta. Tabi bir değişiklik olmazsa şimdilik böyledir diyebiliriz. Yukarıda verdiğimiz kırmızı yazıya tıklayarak işlemi başlatınız.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2021, 01:44
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Yardım edin
Yardım edin - 1 yıl Önce

Repost uygulamasını kullanıyordum bilgilerimi ele geçirmiş hesabım çalındı geçici süreli giriş yapamıyorum ama hesap açık yani numara eski bir numara kayıtlı kullanılmıyor mail de aynı şekilde ne yapabilirim yardım...

Repost uygulaması
Repost uygulaması @Yardım edin - 1 yıl Önce

Bildiğim kadarıyla bu uygulama böyle bir şey yapmaz. Tam yetki verildiğinde paylaşımlarda bulunabiliyor. Ama hesabı çalma gibi bir işlevi şu an için raporlanmadı. Erişiminiz hesapla kesindi ise güvenlik prosedürlerini deneyin.

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Yorumuma cvp alamadim

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Instagram hesabımı tamamen sildim artık konuşmalar ve mesajlaşmalar başkası tarafından alınamaz dimi

Kapatılan hesaba erişim
Kapatılan hesaba erişim @Ahmet - 1 yıl Önce

Hesabın tamamen kapanma süresini dolduğu takdirde...

Amine Gündüz
Amine Gündüz - 2 yıl Önce

Merhaba, instagram hesabımı yanlışlıkla kapattım. Tekrar açmak istiyorum girmeye çalıştığımda "Görünüşe göre bu hesabı silme talebinde bulunmuşsun "Y. M. bilgi al" diyor. Yardım merkezinde benim işime yarayacak hiç bir şey yok bende İnstagrama form gönderdim. Doğrulama kodu gönderdi. Fotoğraf istedi attım. Bana Bizimle iletişime... Ne yaparsam yapayım beni yardım merkezine atıyor. Hesabımı geri açamıyorum yardım edin.

Uygun görülmeyebilir
Uygun görülmeyebilir @Amine Gündüz - 2 yıl Önce

Kapatılan hesapların açılması yazımıza bakınız. Ama inceleme olumsuz dönüşle sonuçlanabilir. Kapatmada uyarıyor tamamen hesabın silineceği şeklinde.

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Hesabımda sildiğim bir eposta ve yanlışlıla girdiğim bir numara kayıtlıydı farkedince değiştireyim dedim. Numarayı ve epostayı değişince yeni yazdığım e postaya bir link gitti okumadan linke bastım(onay falandır sandım) meğer "eğer bu değişikliği sen yapmadıysan tıkla" yazıyomuş. Het neyse tıkladıktan sonra hesabı açmak için kod istiyor fakat kodu sildiğim gmaile ve yanlış girdiğim telefon numarasına yolluyor napabilirim. Çıldırdım ya tuhaflığa bak

Pek seçenek vermiyor
Pek seçenek vermiyor @Ahmet - 2 yıl Önce

Uygulamadan yardım kısmına girerek size başka öneri verebiliyor mu kontrol edin. Çıkabilirse hesap çalınma gibi başvurulsun...

Gbbb
Gbbb - 2 yıl Önce

İnstagram da yeni hesap actim kendi adim soyadm ile ancak sonra sildiim simdide adim soyadim ile kullanici adi alamıyorum kullanılıyor deniyor ama kullanilmiyo

Kapatıldığından
Kapatıldığından @Gbbb - 2 yıl Önce

Hesap kapatılırken tekrar geri alınamayacağının bilgisi veriliyor. Belli bir süre geçtikten sonra bazen hesap boşa çıkabiliyor. Tabi bunun garantisi yok.

Aygün
Aygün - 2 yıl Önce

İnstangram hesabimi sildim geri nasıl alabilirim

Kapatılan hesap açma yazımıza bakın
Kapatılan hesap açma yazımıza bakın @Aygün - 2 yıl Önce

Kurallara göre olağan dışı bir durum olmadığı sürece hesabın geri açılmayacağı belirtiliyor.

Merve
Merve - 2 yıl Önce

İki tane aynı telefon numarasına hesap açmıştım bir tanesini sildim yok ama diger kullandıgım hesaba giremiyorum yardımcı olabilen varmı

Numara kaldırma hesaba giriş sorunu
Numara kaldırma hesaba giriş sorunu @Merve - 2 yıl Önce

Bir numara ile bir hesap kullanılabilir. En son hangi hesaba eklenirse bir öncekinden kalkar!

Mustafa ali uysal
Mustafa ali uysal - 2 yıl Önce