iOS 10.1 indir yükle yeni güncelleme yayınlandı

media 10878

iOS 10.1 indir diyerek arayanlar için cihaz üzerinden güncellemeyi yapabilirsiniz. Sorun çıkanlar içinde iTunes iş görecektir

Andronova

iOS 10.1 sürüm güncellemesini Ayarlar / Genel / Yazılım Güncelleme bölümünden yapabilirsiniz. iOS 10.1 destekleyen telefonlar ve yüklemeden önce cihaz yedeğinizi almanız önerilir!

Apple, bazı yenilikler ve sorunlar için çıkardığı iOS 10 sürümlerini yayınlamaya devam ediyor. Yeni güncelleme dün itibaren Türkiye dahil dünya genelinde yayınlandı. iOS 10.1‘ un beta sürüm testleri nihayet sona erdi. Bu güncellemenin testleri diğer güncellemelere göre daha uzun sürdü. Nedeni ise  Portre modunun testlerinin uzun sürmesi oldu. 

Portre modu nedir?  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus lansmanında yer verilen Portre modu, çekilen fotoğraf için alan derinliği sağlayan özelliğin adı. Bu özellik sadece çift kameralı cep telefonlarında kullanılabiliyor. Yani iPhone 7 Plus ile kullanılan bu özellik, fotoğrafın arka planını bulanıklaştırmayı sağlıyor.
 

Her yüklemeden sonra bir ihtimalle cihazda yer veya tutarsız giden bir problemle karşılaşılabiliyor. Olurda bir türlü dikiş tuturamadı diyorsanız o zaman iTunes kullanmanızda yarar olacak. Temiz bir kurulumun çok işler yaptığını söyleyebiliriz.

iOS 10.1 güncellemesiiOS 10.1 indir

iOS 10.1 gelen bazı yenilikler ve çözülen sorunlar

Bulanık bir arka plan sağlama. Bşr derinlik efekti oluşturan Portre kamera özelliği. Fotoğraflar uygulamasında kişi adları iCloud yedeklemelerine kayıt edilir. Kamera uygulamasında bulanık ve yanıp sönen ekran gösterimi sorunu çözüldü. Harita’ da bazı yenilikler yapıldı. Mesajlarda görülen sorunlar çözüldü. FaceTime HD kamera kullanılırken bazen selfie de yüz filitrelerinin önizleme de görülen sorun çözüldü. Mail sisteminde iyileştirmeler yapıldı. Detaylara aşağıya inerek ulaşabilirsiniz.

iOS 10.1 özellikleri


Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 21:53

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın